elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Ucuz Elektrikli Araçlar Yakında Aramızda ...

Araba ve motorsikletin birleşiminden esinlenerek tasarlanan araçların en büyük özelliği sağladığı güvenlik. Hava yastığı, emniyet kemeri ve çelik takviyeli kapılar, hepsi tek tek düşünülmüş.A- A+
31.10.2012 tarihli yazı 11543 kez okunmuştur.
İki tekerli, elektrikle çalışan sessiz otomobiller 2014’ten itibaren yollarda yerini alacak. Rahat ve kolay kullanım sunan bu sessiz araçlar park ve trafik sorununu bir nebze azaltacak.

 

Bu tasarım harikasının en şiddetli bir çarpma esnasında bile sabit durmasını jiroskoplar sağlıyor.


 
►Araç saatte 193 km hız yapabiliyor ve tek batarya ile 320km yol alabiliyor. 19.000 Dolar paha biçilen araçtan 2014’te 1000 adet üretilmesi hedefleniyor.
Elektrikli motosikletler hem doğa dostu hem sessiz hem de bakım ve onarımı daha az masraflı.

Tabii bu aracı satın alma imkanınız varsa.
 
Litvanyalı bir işadamı pahalı fiyata satılan bu araçları nasıl daha uygun fiyata yerel piyasaya sürebilirim sorusundan yola çıkarak eski ve yeniyi birleştiren bir proje geliştirmiş.
 
Eski Renault Twingo’ların motorunu elektrikli motorla değiştirerek Electron Twingo adlı daha ucuz bir araç üretmiş. Araçlara bakım onarım hizmeti sunan şirketi iki prototipin ardından şimdi üçüncüsü üzerinde çalışıyor.
 
Litvanyalı şirketin genel müdürü Donatas Skulskis projeyi şu sözlerle özetliyor: 

“Elektrikle çalışan bu modern araçlar hala çok pahalı. Litvanyalılar için satın alınamaz bir değerde. Biz de bunu göz önünde bulundurduk. Renault Twingo’ya elektrikli bir motor yerleştirerek cazip bir fiyata Litvanyalılar için satışa sunmayı amaçlıyoruz.’‘
 
Şirket 7000 Euro değerindeki bu otomobillerden her ay 20 adet üretmeyi planlıyor.


KAYNAK: EURONEWS
Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.