elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Türk ve İtalyan Ticareti ICCI’de Şekillenecek

65 ülkede faaliyet gösteren İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) destekleriyle katılım gösterecek olan birçok İtalyan enerji şirketi, Türk firmalarla 16-18 Mart tarihleri arasında ICCI’da buluşacak. İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı, enerji üretimi sektörü ve yenilenebilir enerji sektöründe Türk ve İtalyan şirketleri arasında işbirliğinin teşvik edilmesi adına fuara katılarak iki ülke arasındaki iş birliğini geliştirmeyi hedefliyor. Fuar ile Türkiye ve İtalya arasındaki ticari ilişkiler de üst seviye çıkarılacak.A- A+
13.03.2022 tarihli yazı 2924 kez okunmuştur.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) destekleri ile bu yıl 26'ncısı düzenlenecek Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI) için geri sayım başladı. İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA), İtalyan elektrik mühendisliği ve elektronik teknolojileri sektörünü bin 400'den fazla üye ile temsil eden ANIE Federasyonu ve teknolojik sektörler alanında İtalya'nın en köklü federasyonlarından ANIMA,Türk ve İtalyan şirketleri arasında işbirliğinin teşvik edilmesi amacıyla 16-18 Mart tarihleri arasında iki ülkenin firmalarını bir araya getirecek. Yenilenebilir enerji teknolojileri fuarın odak noktasında yer alacak.
 


65 Ülkede 78 Ofisle Hizmet


ITA’nın Milano’da bir ofisi, Roma’da ise merkezi bulunuyor. ITA İstanbul olarak, İtalyan KOBİ’ler ve Türk firmalar arasında ikili ticari ilişkilerin, işbirliğinin ve yatırımların teşvik edilmesi ve geliştirilmesi, İtalya’da gerçekleşen uluslararası fuarlara Türk ticari ziyaretçi heyetlerinin davet edilmesi, Türkiye’de gerçekleşen fuarlara ülke katılımı sağlanması, ikili görüşmeler ve seminer organizasyonlarının yapılması gibi birçok çalışma gerçekleştiriyor. 

Türk-İtalyan Şirketleri Arasında Köprü Olacak 


Fuara İtalya’nın ülke katılımı sağlanmasındaki en büyük hedef Türkiye ile İtalya arasında mevcut karşılıklı ticaretin gelişimine katkı sunmak. Türkiye pazarında, İtalyan pazarında ve üçüncü pazarlarda İtalyan- Türk şirketleri arasında işbirlikleri ve ortaklıklar için bağlantılar oluşturulması hedefleniyor. Fuar boyunca enerji üretimi sektörü ve özel olarak yenilenebilir enerji sektöründe Türk ve İtalyan şirketleri arasında işbirliğinin teşvik edilmesi de fuara katılım sağlanmasındaki önemli unsurlardan biri. ITA’nın ICCI Fuarı kapsamındaki en öncelikli hedefi, bu sektörde iki ülke arasındaki iş birliğini geliştirmek.

ITA İstanbul Ofisi’nin, dünyanın 65 ülkesinde toplam 78 ofisin dahil olduğu geniş bir ağın bir parçası olduğunu belirten Landi, “ITA’nın Milano’da bir ofisi, Roma’da ise merkezi bulunuyor. ITA İstanbul olarak, İtalyan KOBİ’ler ve Türk firmalar arasında ikili ticari ilişkilerin, işbirliğinin ve yatırımların teşvik edilmesi ve geliştirilmesi, İtalya’da gerçekleşen uluslararası fuarlara Türk ticari ziyaretçi heyetlerinin davet edilmesi, Türkiye’de gerçekleşen fuarlara ülke katılımı sağlanması, ikili görüşmeler ve seminer organizasyonlarının yapılması gibi birçok çalışma gerçekleştiriyoruz.” dedi. 

İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı Broşürü için tıklayınız


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.