elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TÜBİTAK Koordinatörlüğünde CONCERT-Japan

'Afetlere Karşı Dayanıklılık' ve 'Verimli Enerji Depolama ve Dağıtım' konularında ortak bir çağrı yayınlayan TUBİTAK ,Japonya ve Avrupa ülkelerinin işbirliği yapacak.A- A+
13.09.2012 tarihli yazı 6305 kez okunmuştur.
Japonya ve Avrupa ülkeleriyle ortak Ar-Ge çalışmalarına CONCERT-Japan projesi kapsamında yayınlanan çağrı ile  imza atılacak.Çağrı kapsamında 'Afetlere Karşı Dayanıklılık' ve 'Verimli Enerji Depolama ve Dağıtım' alanlarında yenilik projeleri ve  çok ortaklı araştırma desteklenecek. TÜBİTAK’tan yapılan açıklamada, ortak çağrıya, Japonya’nın yanı sıra, Belçika, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Norveç, Slovakya, İspanya, Romanya, İsviçre ve Türkiye olmak üzere 12 farklı ülkeden 15 kuruluşun fon sağladığı belirtildi. Türkiye’de TÜBİTAK tarafından desteklenen çağrının, büyük ölçekli afet konuları ve enerji verimliliğinde Japonya ve Avrupa’nın işbirliğiyle yeni teknolojiler geliştirmesini sağlayacağı kaydedildi.Japonya’dan ve Avrupa’dan ortakların katılımıyla oluşturulacak olan en az üç ortaklı Ar-Ge projelerinin destekleneceği çağrının başvurularının 3 Eylül 2012 tarihinde başladığı, son başvuru tarihinin ise 15 Kasım 2012 olduğu vurgulandı.
 
Avrupa Birliği (AB) 7. Çerçeve Programı kapsamında Japonya ile Avrupa ülkeleri arasında Ar-Ge faaliyetlerinin geliştirilmesini hedefleyen CONCERT-Japan’ın koordinatörlüğünü TÜBİTAK yürütüyor.
 
CONCERT-JAPAN HAKKINDA
 
Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı Uluslararası İşbirliği (INCO) alanında, AB-Japonya bilim ve teknoloji işbirliğinin eşgüdümünü hedefleyen 'CONCERT-Japan' projesi TÜBİTAK’ın koordinatörlüğünde 1 Ocak 2011 yılında başladı. 3 yıl sürecek proje, 31 Aralık 2013’de sona erecek.
 
7. Çerçeve Programı Uluslararası İşbirliği alanında Türkiye’nin koordinatörlüğünde yürütülen tek proje olan CONCERT-Japan konsorsiyumunda 10’u Avrupa ülkelerinden, 3’ü de Japonya’dan olmak üzere çoğu fon sağlayıcı kuruluş olan 13 ortak yer alıyor. Proje, Avrupa-Japonya arasında ortak bilimsel ve teknolojik araştırma önceliklerini belirlemeyi, bu doğrultuda ortak araştırma faaliyetleri gerçekleştirmeyi amaçlıyor.
 
KAYNAK: İHA
 
 

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.