elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TÜBİTAK Bilim, Özel Ve Teşvik Ödülleri Açıklandı

TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet veTeşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülleri sahipleri belli oldu. TÜBİTAKBilim Kurulu'nca bu yıl 3 bilim ödülü, 1 özel ödül ve 11 teşvik ödülü verildi.A- A+
23.08.2012 tarihli yazı 5718 kez okunmuştur.

TÜBİTAK'tan yapılan açıklamaya göre, bilim ödülüne mühendislik bilimlerinde Koç Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Z. Özlem Keskin Özkaya, sağlık bilimlerinde Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Tayfun Özçelik ve sosyal bilimlerde Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şakir Ziya Öniş, özel ödüle ise Michigan Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Galip Ulsoy layık görüldü.

Teşvik ödüllerini alan bilim insanları ise temel bilimler alanında Yrd. Doç. Dr. Menderes Işkın, Prof. Dr. Ahmet Sarı; mühendislik bilimleri alanında Yrd. Doç. Dr. Mehmet Atilla Taşdelen, Doç. Dr. Ömer Civalek, Doç. Dr. Ali Koşar; sağlık bilimleri alanında Prof. Dr. Muşturay Karçaaltıncaba, Doç. Dr. Fatih Tanrıverdi, Doç. Dr. Mehmet Birhan Yılmaz; sosyal bilimler alanında Prof. Dr. Ali Ekber Akgün, Prof. Dr. Ümit Özlale, Yrd. Doç. Dr. Katja Doerschner oldu.

Türkiye'de yaptıkları çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde katkıda bulunan ve hayattaki bilim insanlarına verilen bilim ödülü için bu yılın ödül miktarı 50 bin lira, altın plaket ve ödül beratından oluşuyor. Bilim ödülü sahiplerine ayrıca araştırma desteği veriliyor.

Bilim ödülü eşdeğeri olarak oluşturulan özel ödül, yurt dışında yaptığı çalışmalarıyla bilime uluslararası düzeyde katkıda bulunan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, hayattaki bilim insanlarına veriliyor. Özel ödül için 2012 ödül miktarı 50 bin lira, altın plaket ve ödül beratından oluşuyor.

Teşvik ödülü ise Türkiye'de yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkıda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlayan ve ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş hayattaki bilim insanlarına veriliyor. Teşvik ödülü için 2012 yılı ödül miktarı 20 bin lira, gümüş plaket ve ödül beratından oluşuyor.

Kaynak : Hürriyet


Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.