elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

SOLAREX İstanbul Başlıyor !

İhlas Fuarcılık tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek SOLAREX 2013 – Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı 11 – 12 - 13 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR) gerçekleşecek.A- A+
10.04.2013 tarihli yazı 14374 kez okunmuştur.

"Açılışı Taner Yıldız Yapacak"

Fuara Balkan ve Ortadoğu ülkelerinden yoğun bir katılım talebi görülürken, bu ülkelerden hükümet ve bürokratlar düzeyinde çok sayıda ziyaretçi İstanbul’a geliyor. Türkiye’nin ilk ve tek güneş enerjisi konulu fuarı olan "SOLAREX İSTANBUL", 11 - 13 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştiriliyor ve "Türkiye’nin Güneş Enerjisi" alanında üretim merkezi olması yolunda büyük fırsatlar sunuyor. Sempozyumlardan, firma konferanslarına kadar A'dan Z'ye güneşi ele alıyor. 11 Nisan Perşembe günü , saat 15.00'da İstanbul Fuar Merkezi (Yeşilköy)'de tören ile açılacak.

Ücretsiz Davetiye: Solarex Online Davetiye


"Dünyanın Takip Ettiği Fuar"

Her yönüyle yeni yatırımlara hazır olan "Türkiye Enerji Piyasası", yeni enerji projeleri ile çok hızlı yol alıyor ve sektörün önemi her geçen  gün artmaya devam ediyor. Türkiye’de hızla gelişen bir katılımcı kitlesine doğru giden Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL, artık tam anlamıyla oturmuş bir organizasyon olup bundan sonraki süreçte de yurt dışı katılımcıların yoğun ilgisi ve katılımıyla yoluna devam ediyor. Avrupa’nın en güneşli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Türkiye’de, güneş enerjisi konusuna yoğunlaşan tek bir fuarın olması, Dünya çapında tanınmış ve Türkiye’de yatırım yapmaya gönüllü  çok sayıda dünya markası tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor.
 

"A'dan Z'ye Katılımcı Profili"

► Fotovoltaikler kategorisinde: hücreler, modüller, inverterler (evirici), ölçme ve kontol teknolojileri, şarj cihazları, piller, kablolar, konnektörler, bağlantı kutuları, güneş takip sistemleri, montaj sistemleri, kurulum aparatları, bina entegre çözümler (BIPV), “Stand Alone” sistemler, güneş enerji santralleri, enerji depolama sistemleri, güneşle çalışan tüketici ürünleri, waferlar, malzeme ve üretim ekipmanları…

► Güneş Isı Teknolojileri kategorisinde: soğurucular, kaplamalar, kolektörler, bağlantı parçaları, genleşme tankları, degazörler, ısı transferi akışkanları, ölçme ve kontrol teknolojisi, montaj sistemleri, depolama tankları, üretim teknolojileri ve ekipmanları, havalandırma, soğutma, bina entegre çözümler, ısıl işlem, güneş termal enerji santralleri, araştırma ve geliştirme, test enstitüleri, sektörel basın ve diğer yayıncılar, eğitim, finansman, organizasyonlar, dernekler ve danışmanlar yer almaktadır.

"Ae2 Project Basın Lansmanı"

Güneş Enerjili Araç Projeleri üzerine 3 yıldır faaliyet gösteren YTÜ Ae2 Project Ekibi bu yıl tamamladıkları 3. araçlarını SOLAREX Fuarı'nda ilk kez görücüye çıkartacaklar. Üniversite Sanayi İbiliği'ne en güzel örneklerden olan araç projesi, sponsor şirketlerin desteği ile hayata geçti. Lansmanı yapılacak yeni araç, bu yıl Hollanda Roterdam'da düzenlecek olan Shell Eco Marathon Europe 2013 'de yarışacak.

Detaylı Bilgi: Ae2 Project - Solarex Bülteni


Ae2Project Shell Eco Marathon Basın Lansmanı

Solarex İstanbul 2012’den Notlar:

5. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı'nın 150 katılımcısı olup 50 firma yabancıdır. Orta Doğu olmak üzere, Avrupa Ülkeleri, Rusya, Türki Cumhiryetleri ile Afrika başlıca katılım gösteren ülkelerdir. 2012 yılında yaklaşık 20.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır.

Detaylı bilgi için ziyaret ediniz:
http://www.solarexistanbul.com
 
Solarex 2013 İstanbul


 


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.