elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sigma Kaçak Akım Algılama Röleleri Yenilenen Tasarımı ile Artık Daha Kullanışlı

Yaptığı araştırmalar ve deneyimler sonucunda yenilenen tasarımı ve performans özellikleri ile Sigma Kaçak Akım Algılama Röleleri, elektrik panolarında yerini almaya başladı.A- A+
07.09.2022 tarihli yazı 2974 kez okunmuştur.
Kaçak akım koruma uygulamalarında en çok tercih edilen ürün olan kaçak akım algılama röleleri, sunduğu kullanım kolaylığı ve avantajlar nedeniyle de elektrik panolarında en çok tercih edilen ürünler arasında. Herhangi bir kaçak durumu oluştuğunda devreyi açarak olumsuz durumlarla karşılaşılmasının önüne geçen ürün, kullanıcı dostu bir yapıya sahip.


 

Kolay Kullanım Avantajı


Sigma Elektrik, kaçak akım koruma kombinasyonunda AG devre kesici, açtırma bobini ve toroidal transformatör ile birlikte kullanılan Kaçak Akım Algılama Rölesi’ni yaptığı araştırma ve deneyimler sonucunda revize ederek yeniledi. Bu kapsamda daha küçük boyutlu ve kolay kullanım sağlayan yeni panel, panoda az yer kaplayan teknolojik bir tasarıma sahip. 

İstenilen Değerde Ayarlanabilme Özelliği


Sigma Elektrik, sunduğu çözümler arasında bulunan, kaçak akımı algılayıp tespit ederek açma yapan, insanları ve tesisatı koruyan kaçak akım rölelerini güncelleyerek gereksiz elektrik kesintilerine izin vermeyen A tipi ünite ve kolay kullanım sunan ayar düğmeleri ile kompakt bir tasarım haline getirdi. Kullanıcının 0,15mA'den 30A’ekadar kaçak akım eşik değerini ayarlayabildiği ürün, aynı zamanda yüksek akımlara sahip tesislerde standart kaçak akım koruma şalterlerine göre çok daha geniş kullanım imkanı tanıyor. 


Ayarlanabilir Gecikme Süresi


Yenilenen tasarımıyla sunulan Sigma kaçak akım algılama rölesinde DC bileşenler ve harmonikler nedeniyle gereksiz açmalara izin vermeyen A tipi ünite mevcut olup 0,05sn-3sn arasında ayarlanabilir gecikme süresiyle kaçak akım uygulamalarında selektiviteyi de sağlamış oluyor. Artan performansın kompakt boyut ile birleştiği Sigma Kaçak Akım Algılama Röleleri sistemde kaçak akım kaynaklı hata oluşmasına izin vermeyerek kullanıcılarına güven veriyor.Kaynak:                   

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.