elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sigma Elektrik Teknoloji Yatırımlarıyla İş Süreçlerini Geliştiriyor

Alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe yüksek performanslı ürünleriyle 30 yıldır firma ve kullanıcıların ilk tercihi olan Sigma Elektrik, gerçekleştirdiği teknoloji yatırımlarıyla iş süreçlerini geliştirirken, üretimde de kusursuzluk hedefiyle çalışıyor. 10 milyon dolarlık yeni fabrika yatırımıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sigma Elektrik Genel Müdürü Özgür Ünlü, “Hem iç hem de dış piyasaya kalitemizden ödün vermeden üretmeye devam ediyoruz” dedi.A- A+
05.09.2023 tarihli yazı 2375 kez okunmuştur.
Verimli ve güvenli elektrik kullanımı için 30 yıldır ürettiği cihazlarla sektörüne öncülük eden Sigma Elektrik; yeni ve modern teknolojik altyapı ile kurduğu fabrikasında operasyon verimliliğini artıran otomasyonlu üretim hattı ve entegre yönetim sistemi ile kalitesinden ödün vermeden yolculuğuna devam ediyor. Alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe; devre kesicileri, otomatik sigortalar, akım transformatörleri, güç kontaktörleri, kaçak akım koruma şalterleri ve sigorta yük ayırıcıları gibi yüzlerce ürünle hizmet veren Sigma Elektrik bir yandan yeni ürünler geliştirirken diğer yandan da mevcut ürünlerini gelişen teknolojiler odağında güncelleyerek sektörüne öncülük ediyor. Yeni fabrikada üretim hacmini artırdıklarına değinen Sigma Elektrik Genel Müdürü Özgür Ünlü, “Üretim hattımıza ve teknolojilerimize yatırım yapmayı önemsiyoruz. Şu an 15 bin m2’lik bir tesisimiz mevcut. Çevre dostu, sürdürülebilir bir yapı kurmayı da önemsediğimiz için de güneş enerji santrali (GES) kurduk fabrikamıza. Burada verimliliğimizi artırıp sağlıklı ve reel bir büyüme hedefiyle çalışıyoruz. Hedefimiz bu yılsonuna kadar ihracatımızı yüzde 50’lere, 2024 sonunda da yüzde 60 seviyelerine çıkarmak” dedi. 
 

Entegre yönetim sistemi ile maksimum kalite hedefi


Sigma Elektrik yeni fabrikasında kurduğu entegre yönetim sistemi başlığı altında PUKO (planla, uygula, kontrol et, önlem al) döngüsü yaklaşımıyla gerekli takipleri yaparak kalitesinden ödün vermeyen bir yapı sunuyor. Tüm iş süreçlerini ISO9000 kalite güvencesi altında gerçekleştiren ve birçok kalite belgesi ve sertifikaya da sahip olan Sigma Elektrik alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe çok geniş ürün gamına sahip olduğu için üretim parkurunda da birçok makineyi bulunduruyor. Üretim hattını otomasyon ile hızlandırdıklarını ve kapasite artırımı konusunda avantaj elde ettiklerini belirten Ünlü, “Yapay zeka, otonom robotlar ve akıllı sensörler gibi yeni teknolojiler hem işleri kolaylaştırıyor hem de verimliliği artırarak müşteri memnuniyetine pozitif bir katkı sunuyor. Biz de marka olarak yeniliklere her zaman kapımızı açıyoruz. Bu doğrultuda parkurumuzun bir kısmını otomasyon sistemine taşıdık. İlerleyen süreçlerde kalan kısımları da taşımayı planlıyoruz. Amacımız maksimum verimliliği yakalayarak yüksek müşteri memnuniyeti oluşturmak. Mesela depolarımızda operasyon süreçlerimizi hızlandırmak için çeşitli yazılımlarla siparişin sisteme girişinden yükleme / fatura operasyonu ve satış sonrası hizmet noktalarında müşterilerimize, kullanıcı dostu ve barkod sistemiyle de takip edilebilirliği bulunan bir süreç sunuyoruz” dedi.
Kaynak