elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

SGT-A45 TR Aeroderivatif Gaz Türbini

Siemens, enerji pazarındaki en güçlü mobil ünitesi olan Aeroderivatif Gaz Türbini SGT-A45 TR’yi sektörün hizmetine sunuyor. Kompakt tasarımı ve hafifliği sayesinde kolay nakliye ve kurulum imkanı sunan SGT-A45 TR, enerjiye hızlı bir şekilde ihtiyaç duyan müşteriler için tasarlandı. Detaylar haberin devamında...A- A+
19.04.2017 tarihli yazı 11488 kez okunmuştur.

Siemens’ten Hızlı Büyüyen Bölgeler İçin Enerji Çözümü


Siemens, enerji pazarındaki en güçlü mobil ünitesi olan Aeroderivatif Gaz Türbini SGT-A45 TR’yi sektörün hizmetine sunuyor. Kompakt tasarımı ve hafifliği sayesinde kolay nakliye ve kurulum imkanı sunan SGT-A45 TR, enerjiye hızlı bir şekilde ihtiyaç duyan müşteriler için tasarlandı. 44 MW enerji üretebilen SGT-A45 TR, kurulduktan ve çalıştırıldıktan sadece 9 dakika sonra tam güç kapasitesiyle çalışabiliyor.

Siemens gaz türbini portföyüne yeni bir üye ekliyor. Büyüyen enerji pazarının ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen SGT-A45 TR Aeroderivatif Gaz Türbini, 44 MW’a varan elektrik üretme kapasitesiyle, iki haftadan kısa bir sürede kurularak hizmete hazır hale getirilebiliyor. Benzersiz bir enerji yoğunluğuna, yüksek yakıt verimliliğine ve mükemmel operasyonel esnekliğe sahip SGT-A45 TR Aeroderivatif Gaz Türbini, acil enerji ihtiyacı duyan veya daha az gelişmiş altyapılara sahip bölgelerde bulunan müşteriler için ideal bir çözüm olarak ön plana çıkıyor.
 
►İlginizi Çekebilir: Buhar ve Gaz Türbinleri Nasıl Çalışır?

 

Gaz Türbini Pazarının En GüçlüsüSiemens tarafından geliştirilen bu inovatif mobil güç ünitesi, pazarda bulunan benzer modellerine göre çok daha fazla elektrik üretimi sağlıyor. Böylece daha az türbin ünitesiyle, istenilen santral üretimi karşılanmış oluyor. SGT-A45 TR’nin tasarımı, başarısını kanıtlamış Siemens ürünlerinin ve Rolls-Royce Aero-Motor teknolojisini temel alıyor. Gaz türbininin çekirdeğinde ise Siemens Industrial Trent 60 bileşenleri kullanılmış. Siemens SGT-A45 TR’nin tasarımı; havacılık, denizcilik ve endüstriyel hizmetlerinde milyonlarca saatlik çalışmalardan elde edilen deneyim ve know-how’dan faydalanıyor. 

Kompakt Tasarım Sayesinde Kolay Nakliye & Hızlı Kurulum


Gaz türbininin kompakt tasarımı ve nispeten düşük ağırlığı, nakliyesini kolaylaşıyor. SGT-A45 TR gaz türbini, gaz veya sıvı yakıtlar kullanarak çalışabiliyor. Ayrıca çalışırken her iki yakıt türü arasında da sorunsuzca geçiş yapabiliyor. Daha fazla esneklik sağlayan bu özellik, ana yakıt tedarikinin kullanılamaz hale gelmesi durumunda da operasyonun sürmesini sağlıyor. Özellikle sıcak iklimlerde ünitenin güç çıkışını da artıran tercihe bağlı su enjeksiyonu ile düşük NOx (azot oksit) emisyonları da sağlanabiliyor. Kritik enerji ihtiyaçları için ideal bir tercih olan SGT-A45 TR, uzun süreli operasyon ve zorlu görevlerin üstesinden gelebilen dayanıklı endüstriyel bileşenlerle inşa edildi. Siemens SGT- A45 TR, yardımcı sistemlere ihtiyaç olmadan, kurulum ve ilk çalıştırma tamamlandıktan sadece 9 dakika sonra tam güç üretebiliyor. Kapatılma halinde ise “sıcak kilitleme” kısıtlamalarına sahip olmadığından, hızla güç üretmek üzere herhangi bir zamanda yeniden başlatılabiliyor.Siemens'in Dağıtık Enerji Üretim İşbirimi CEO’su Nick Muntz; “Bu yenilikçi gaz türbinimiz, kritik enerji ihtiyaçlarının hızla karşılanmasını mümkün kılacak ve esnek, hızlı elektrik temini sağlayacak şekilde tasarlandı. SGT-A45 TR'nin kompakt tasarımı, özellikle Afrika veya Güney Doğu Asya gibi yerlerde mobil güç üretimine uygun koşullar sunuyor. SGT-A45 TR ile hızla büyüyen bir Pazar segmentini yakalayacağımızı düşünüyoruz.” diye konuştu.
 

SGT-A45 TR gaz türbini, Siemens’in altyapının tam olarak gelişmemiş olduğu hızlı büyüyen bölgelerde ve alanlarda her bir müşterinin ihtiyaç ve taleplerini karşılamak üzere hızlı uygulama için tasarlanmış enerji çözümleri yelpazesinin bir parçası. Bu standartlaştırılmış çözümler, üretimden sonra kapsamlı testlere tabi tutuluyor ve küçük, hafif olmalarına rağmen yüksek bir elektrik üretimi sunuyor. Bu özellikler, hava, kara veya deniz yoluyla varış yerine nakliyeyi kolaylaştırıyor ve çok kısa kurulum sürelerine imkan tanıyor.


Siemens Hakkında


Siemens AG (Berlin ve Münih), 165 yılı aşkın süredir mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. 200'den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarına odaklanmaktadır. Enerji ve kaynak verimli teknolojilerde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Siemens aynı zamanda, off-shore rüzgar türbini inşasında, enerji üretimi amaçlı kombine çevrim türbini tedarikinde ve enerji iletimi çözümlerinde lider konumda bulunmaktadır. Siemens ayrıca, altyapı çözümleri ile endüstri için otomasyon ve yazılım çözümlerinde de öncülük yapmaktadır. Şirket, bunun yanında önemli medikal görüntüleme sistemleri (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans vb.) tedarikçilerindendir ve laboratuvar diagnostiği ile birlikte klinik IT alanlarında da lider konumdadır. 30 Eylül 2016'da sona eren 2016 mali yılında şirketin elde ettiği toplam gerçekleşen satış geliri 79,6 milyar euro, net kârı ise 5,6 milyar eurodur. Eylül 2016 sonu itibariyle Siemens'in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı yaklaşık 351.000'dir. Ayrıntılı bilgi için www.siemens.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: 

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.