elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sandy Kasırgası 8 Milyon Haneyi Elektriksiz Bıraktı

Sandy, yaklaşık 2 milyonu New York'ta olmak üzere 17 eyalette 8 milyonu aşkın haneyi elektriksiz bıraktı.A- A+
31.10.2012 tarihli yazı 5861 kez okunmuştur.
Mumlar ve fenerlerle adeta eski zamanların yaşamına dönen Amerikalılar için bu durum, aynı zamanda su ve ısınma problemi anlamına da geliyor. 

OBAMA HAREKETE GEÇTİ
 

Obama, özellikle Sandy'nin soğuk havayı da beraberinde getirmesiyle mağdur Amerikalıları içine düştükleri durumdan kurtarmak için harekete geçti.
Konuyla ilgili olarak bugün ABD Enerji Bakanı Steven Chu, Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı (FEMA) Direktörü Craig Fugate ve elektrik şirketlerinin yöneticileriyle video konferans yoluyla toplantı yapan Obama, Sandy yüzünden elektrikleri kesilen milyonlarca Amerikalıya tekrar elektrik verilmesinin en önemli önceliklerden biri olduğunu vurguladı.

 

İLAVE YARDIM TALİMATI

 
Beyaz Saray'ın açıklamasına göre, Obama, FEMA ve ilgili federal birimlerce, sorunun çözümü için elektrik şirketleri ve eyalet yetkilileri tarafından yürütülen çalışmalara ilave yardım sağlanmasının yollarının araştırılması talimatı verdi.
 
Şu ana kadar yapılan çalışmalardan dolayı elektrik şirketleri yöneticilerine teşekkür eden Obama, şirket çalışanlarını da düşen elektrik direklerinin onarımı ve diğer bazı önemli görevler dahil, fırtına sonrasında oluşan tehlikeli durumlarda aralıksız olarak gösterdikleri çabalardan ötürü övdü.
 
Obama toplantıda, ilgili birim ve kuruluşlara, elektrik sorununu giderme çabalarını sekteye uğratabilecek bürokratik engelleri ortadan kaldırmaları yönünde verdiği talimatı da yineleyerek, bu kritik çabanın hızlandırılması için yönetiminin ve şirketlerin atabileceği adımlardan bahsetti.


Kaynak: Ensonhaber
Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.