elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Rusya ile Türkiye arasında nükleer enerjide anlaşma

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Nükleer santral ile ilgili Rusya ile yapılacak anlaşmanın imzalarının yarın atılacağını açıkladı.A- A+
11.05.2010 tarihli yazı 2888 kez okunmuştur.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'de nükleer santral kurulması konusunda Rusya ile yapılacak anlaşmaya ilişkin olarak herhangi bir olumsuzluk ve sıkıntının bulunmadığını bildirdi.

Bakan Yıldız, bugün akşam üzeri Türkiye'ye gelecek Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'den önce Ankara'ya gelen Rusya Başbakan Yardımcısı İgor Seçin'i Esenboğa Havalimanında karşıladı.

Taner Yıldız ile Rusya Başbakan Yardımcısı Seçin, burada ortak bir basın açıklaması yaptı.

Basın mensuplarının yarın Rusya ile Türkiye arasında nükleer santral yapımına dönük anlaşmanın imzalanıp imzalanmayacağına ilişkin sorusu üzerine Yıldız, iki taraf uzmanlarının uzun zamandır beri beri görüştüğünü hatta geçen hafta Meclis'te Anayasa değişikliği ile ilgili görüşmeler sürerken dahi, bu konuyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Yıldız, ''Somut, sonuç odaklı çalışmalarımız sürüyor, yarın inşallah iki tarafın olumlu yaklaşımıyla bir anlaşma imzalanacak, şimdiden bütün detayları vermemiz doğru olmamız, fakat herhangi bir olumsuzluk, sıkıntı yok'' diye konuştu.

AA


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.