elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Robot Mucizesi:
Bu Robot Bildiğiniz Robotlara Hiç Ama Hiç Benzemiyor

Neato Robot firması, yeni nesil XV Signature serisi vakumlu temizlik robotunu Chicago da düzenlenen “Uluslararası Ev ve Ev Eşyaları Fuarı”nda teknoloji meraklılarıyla buluşturdu.A- A+
08.03.2013 tarihli yazı 11378 kez okunmuştur.
Neato Robot Firması, Yüksek Güç Üretebilen XV SIGNATURE Serisi Robotunu Tanıttı
 
Neato Robot tarafından gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda ortaya çıkan vakumlu temizlik robotu ile; masa-sandalye ayaklarının yarattığı zorluklar, mobilyaların alt kısımlarını temizlemek için yaşanan problemler, evcil hayvanlarınızın aşırı ses ve toz altında huzursuz olması ve odalarınızın köşe ve kenarlarının yeterince temizlenememesi ortadan kalkacak. Bu tip yaşanan sorunlara ek olarak, elektrik süpürgenizin kablosunun düğüm haline gelmesi, temizlik için harcadığınız gereksiz efor ve yüksek ses üreten bir gürültü makinesi yerine zemin temizliği ile ilgili her problemi en iyi şekilde çözen yüksek güçlü yeni nesil vakumlu robot ilk bakışta oldukça cazip görünüyor. Silikon Vadisi tarafından yapılan açıklamalara göre, XV Signature serisi vakumlu temizlik robotu bu zamana kadar yapılmış en güçlü ve en akıllı olma özelliğini taşıyor.

 

 
Geliştirilen yeni modelin yüksek vakum gücü sayesinde zeminle adeta kucaklaşarak, eski modellere göre yüzde elli (%50) daha fazla toz toplayabildiği ve ileri teknoloji ürünü olan filtresi ile üç (3) mikron boyutundaki tüm alerjik parçacıkları dahi içine hapsedebilmektedir. 

Aynı yelpazede yer alan diğer modellere göre,  Signature serisi temizlik robotu lazer destekli navigasyon sistemi ile odanızın haritasını çıkartarak, temizlik için kullanılacak en uygun yolu belirleyebiliyor. Ayrıca birden fazla odanın yol haritasını hatırlayabilmesinin yanı sıra üzerinde bulunan sensörler sayesinde merdivenlerden aşağıya yuvarlanma ve değerli eşyalarınıza zarara uğraması ortadan kalkıyor.


 

 

Üzerinde yer alan kontrol ünitesinin programlanabilir olması, evde olmadığınız zamanda evinizin temizliğinin yapılmasına olanak sağlıyor. Eğer temizlik esnasında robotunuzun şarjı biterse, şarj dolumu gerçekleştikten sonra temizliğe kaldığı yerden devam edebilme özelliğine sahiptir. 
 

Neato Robot Chicago da düzenlediği “Uluslararası Ev ve Ev Eşyaları Fuarı” nda tanıttığı XV Signature serisi, son teknoloji ile donatılmış yüksek vakum gücüne sahip temizlik robotunu Nisan ayının sonlarına doğru piyasaya sunacağını bildirdi. XV Signature serisinin fiyatının $ 399 ve bir üst versiyon ürününün ise $ 449 olacağını açıkladı.  Kaynak:  gizmag & neato

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.