elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Robocup2010'daki temsilcimize ana sponsor oldu

2010 Robocup turnuvasının küçük boy robot liginde elemeleri geçerek katılmaya hak kazanan Boğaziçi Üniversitesi takımı BRocks'ın ana sponsoru avea oldu.A- A+
20.06.2010 tarihli yazı 3786 kez okunmuştur.

Her yıl dünyanın en prestijli üniversitelerinin robot futbol takımlarının katıldığı ve bu yıl 14.sü düzenlenicek olan turnuvaya, Boğaziçi Üniversitesi'nden BRocks takımı elemeleri geçerek katılmaya hak kazanmıştı.

2050 yılında robotlarla insanların birebir mücadele edecek robot teknolojisine ulaşmayı hedefleyen turnuvada küçük boy robot liginde elemeleri geçerek yarışmaya hak kazanan BRocks takımının ana sponsorluğunu ise Avea üstlendi.

Avea Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan, teknoloji ve sporun her geçen gün biraz daha birbirine yakınlaştığını, teknolojinin sağladığı kolaylıkların insanların spordan daha fazla keyif almasını sağladığını ifade ederek, "Avea bir iletişim şirketi olmasının ötesinde bir teknoloji lideri durumunda. Bu anlamda özellikle gençlerin geliştirdiği yenilikçi fikirleri desteklemek bizim için çok önemli" dedi.

ABD'den MIT, Harvard, Cernegie Mellon, Georgia Tech gibi üniversitelerin yanı sıra Tayland, Almanya, Çin, Japonya, İran, Brezilya ve Meksika gibi ülkelerden üniversitelerin robot futbol takımlarının mücadele edeceği turnuvanın 19-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenicek olan finallerinde BRocks, 5 robotluk takımıyla 6x4 metrekarelik sahada mücadele edeceği belirtildi.

Elemeleri geçerek yarışma hakkı kazanan BRocks takımının vidyosunu buradan izleyebilirsiniz.Robocup'dan bir kaç görüntü
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.