elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Rize' li Gençler Bunu da Yaptı

ÇEAŞ' ın işletmesinde bulunan trafo evi, görevini demir direğe bırakınca boşa çıktı. Bunu farkeden Rize' li gençler binaya kapı ve pencere takarak kullanılır hale getirdiler.A- A+
23.09.2012 tarihli yazı 11164 kez okunmuştur.
Atıl ürünlerin ve binaların değerlendirilmesine Rize' li gençlerden büyük ilgi.Rize' nin İyidere İlçesi Çanakçeşme Mahallesi' nin gençleri önceden trafo evi olarak kullanılan bir binayı harabe olmaktan kurtardı.

Atık Ürünlerle ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


ÇEAŞ' ın işletmesinde bulunan trafo evi, görevini demir direğe bırakınca boşa çıktı. Bunu farkeden Rize' li gençler binaya kapı ve pencere takarak kullanılır hale getirdiler.

Binanın girişine ”İMECE EVİ “ yazan gençler herkesin takdirini kazanmanın gururunu yaşıyorlar.Sadece onarmakla da kalmayıp resmi talepte bulunarak binanın kendilerine verilmesini istediler. Bu talebi değerlendiren resmi kurumlar, gençlerin isteklerini geri çevirmeyip binayı kendilerine verdi.

Gün boyunca kahvehanelerde, sokaklarda gezen gençlere örnek olan bu arkadaş grubu binayı sadece toplanma yerinin dışına da taşıyarak, köylerimizin temelini oluşturan İMECE kavramını da yeniden canlandırmanın gayretindeler. Mahalle sakinlerinin ihtiyacı doğrultusunda yardımlarına koşan gençler, ellerinden geleni yapmaktan geri durmuyorlar.
Bu şekilde müthiş bir çalışma gösteren bu gençlerimizi kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.


Acaba bu tür yapıları malzemeleri atıl halden kurtarıp, işe yarar hale getirebilir miyiz ? Eğer bu yönde proje ve çalışmalarınız olursa bizimle temasa geçerek çalışmalarınızı Elektrikport olarak yayınlamaktan gurur duyacağız.


İletişim: cumali.ozel@elektrikport.com

Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.