elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

QR Kodunu Kullanarak ATM'den Kartsız Para Çekme

Bankacılık teknoloji şirketi FIS, ATM kullanımını hızlandıran yeni bir sistem geliştirdi. Kartsız para çekme erişimi olarak bilinen bu sistem ile artık insanlar birkaç saniye içinde ATM'lerden para çekebilecekler. Detaylar haberimizde...A- A+
13.10.2013 tarihli yazı 53854 kez okunmuştur.
Kartsız para çekme işlemini kullanıma açmak için müşterinin kimliğinin ilk olarak telefondaki uygulama tarafından doğrulanması gerekmektedir. Bu sayede 24 saat içerisinde herhangi bir ATM'den kartsız para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra hangi ATM'den ne kadar para çekeceğimizi sisteme giriyoruz.

 


 
Paranızı çekmek için akıllı telefonunuzun QR kodu tarayıcısına ATM'de ki kodu taratmanız vebeklemeniz gerekiyor. Üstelik elektronik makbuz sistemi ile de doğayı korumuş olacaksınız. Makbuzunuz cep telefonunuza e-mail olarak gönderilecektir.
 
► İlginizi Çekebilir: NFC - Yakın Alan Haberleşmesi Nedir?
 
 
FIS tarafından yapılan açıklamalara göre sistem, dolandırıcılık riskini dahada azaltmak ve zamandan tasarruf yaparak bankamatikte bekleme sürelerini azaltmayı amaçlıyor. Üstelik kullanıcılar telefonlarını kaybetseler bile, kendi telefonlarında girdikleri kimlik doğrulama ekranı sistem tarafından her defasında sorgulanıyor. Yani sizin bilgilerinizi sisteme girmeden hiç kimse sizin paranızı ATM'den çekemeyecek.

 
Kartsız para çekme teknolojisinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz

  
KAYNAKLAR:

► FIS
► CNN 
Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.