elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

"PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri" yarışması

Türk plastik sektörünün, dünya pazarlarında söz sahibi olmasının yolunun teknoloji yatırımlarından geçtiğine inanan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), “PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri” yarışmasını altıncı kez düzenliyor.A- A+
28.06.2010 tarihli yazı 3122 kez okunmuştur.

PAGEV, ilkini 2005 yılında gerçekleştirdiği bu yarışma ile Türk plastik sanayiinin tüm dallarında yenilik ve mükemmelliği yaymayı hedefliyor. Yarışma, plastik ürünlerin araştırılmasında ve geliştirilmesinde etkin rol oynayan sanayicileri, kurumları, profesyonelleri, araştırmacıları ve öğrencileri buluşturuyor.

8 Ekim 2010 tarihine kadar başvuruların devam ettiği yarışma için gönderilen çalışmalar; ürün, plastik işleme teknolojisi, malzeme, yeniden işleme teknolojisi, araştırma, öğrenci projesi ve patent olmak üzere yedi farklı kategoride değerlendiriliyor. PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri yarışmasına katılan projelerin; eşsizlik, yenilikçilik, tasarım, malzemelerin stratejik kullanımı, imalat ve kullanımda güvenlik, işlevsel kolaylık, geleneksel malzemelerin yerini alma, enerji tasarrufu, yeniden işlenebilirlik ve çevre dostu olma kriterlerinden en az birine sahip olması gerekiyor.

Plastik sektörünü temsil etmek üzere 1989 yılından beri faaliyetlerini sürdüren PAGEV, eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının bir sonucu olarak hayata geçirdiği PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri ile sektörün bugününü ve geleceğini temsil eden tüm tarafları buluşturuyor. PAGEV, plastik sektörü firmalarını sektör adına son derece önemli olan bu yarışmaya destek olmaya davet ediyor.Yarışmada dereceye girenler, ödüllerine 2 Aralık 2010 tarihinde yapılacak törenle kavuşacak. Her kategoride üç ödülün verileceği yarışmada, eserler en az yedi kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek. Her dalda birinci olan yarışmacılar, 2011 yılında PAGEV'in katıldığı uluslararası plastik fuarlarından birine götürülecek.

Patent dalında birinciliğe hak kazanan yarışmacıya ise TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.) tarafından 2 bin Euro tutarında bir ödül verilecek. Ayrıca tüm kategorilerde iki mansiyon ödülü de ödül programı kapsamında dağıtılacak.

Ödül alan tüm çalışmalar, PlastEurasia İstanbul 2010 Fuarı'nda kurulacak PAGEV standında sergilenme şansına da sahip olacak.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.