elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Olgunlaşma Enstitüsü'nden Bitirme Belgesi

Plato MYO Olgunlaşma Enstitüleri bünyesinde ön lisans uygulamaları için MEB ile protokol imzalandı.A- A+
17.06.2011 tarihli yazı 6822 kez okunmuştur.

Plato MYO, Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile Olgunlaşma Enstitüleri bünyesinde önlisans programları uygulamak üzere bir protokol imzaladı. İmzalanan protokol, yapılan basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.Günümüzde ülkeler kalkınabilmek adına mal ve hizmet sektöründe çalışacak ve bu sektörleri canlı tutacak insan kaynağına yatırım yapmaktadır. Bu kaynağı ayakta tutacak eğitim kurumları da Mesleki Eğitim kurumlarıdır.Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü bu düşünceden hareketle PLATO Meslek Yüksek Okulu ile Olgunlaşma Enstitüleri bünyesinde önlisans programları uygulamak üzere protokol imzaladı.

Bu işbirliği çerçevesinde programlar olgunlaşma enstitüleri bünyesinde gerçekleştirilen örgün öğretim ve internete dayalı uzaktan öğretim yöntemlerinin bir arada uygulandığı karma öğretim şeklinde yapılacak. Plato Meslek Yüksekokulu'nun öğrencilerin yoğun ilgisine sahip olan İstanbul'daki uygulamaları bu şekilde Türkiye geneline yayılmış olacak.Programlar Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı Ankara, Bursa, Adana, Trabzon Olgunlaşma Enstitüleri'nde hayata geçirilecek.Bu programlar önümüzdeki yıllarda başka şehirlerdeki olgunlaşma enstitülerine de yayılacak ve bu yolla farklı bölgelerdeki girişimcilik ve istihdam imkanları geliştirilecek. Programa devam eden öğrenciler Plato MYO'nun sektör kuruluşlarıyla işbirliğinden yararlanarak staj ve istihdam imkanına sahip olacaklar. Bu sayede öğrenciler farklı şehirlerdeki kampüsler arasında yapılacak değişim programları yoluyla farklı kültürel ve sanatsal ortamlarda deneyim kazanma fırsatı yakalayacaklar.Programda yer alan genel dersler ve bazı program dersleri e-öğrenme yöntemiyle verilecek. Diğer dersler ve uygulamalar ise Olgunlaşma Enstitüleri'nde yapılacak.

Programdan mezun olanlar iki öğretim kurumunu da bitirmiş sayılacaklar. Plato Meslek Yüksekokulu'ndan ön lisans diploması ve Olgunlaşma Enstitüsünden bitirme belgesi alacaklar. Bu yolla mezunlar daha ileri yükseköğretim programlarına (dikey geçiş, lisans tamamlama, vb.) geçiş yapabilecekler.Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Dr. Mustafa Melek ve Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç konuşmalarında Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya bu projeye verdiği destekten ötürü teşekkür ettiler.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.