elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Okula yıldırım düştü

Isparta'da Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu'na yıldırım düştü.A- A+
16.06.2010 tarihli yazı 3210 kez okunmuştur.

Isparta'da öğle saatlerinde yağmur başlarken, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşinin adını taşıyan Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu'na yıldırım düştü.

Yıldırım düştüğü anda öğrencilerin teneffüste olması ve okulun paratonerinin bulunması olası bir faciayı önledi. Yıldırım düşmesi sonucu okulda maddi hasar oluşurken, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri okula gelerek hasar tespit çalışmalarına başladı.

Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu Müdürü Halil Yurteri, yıldırım düştüğü sırada bir patlama sesi duyduklarını ifade ederek, "Olay sırasında bir patlama sesi duyduk. Öğrenciler o an teneffüsteydi. Okulda paratoner bulunması facianın önlenmesinde önemli rol oynadı" dedi.

Öğrencilerin paniğe kapılmamaları için öğretmenlerin öğrencileri zemin kattaki salona topladığını belirten Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu Müdürü Halil Yurteri, "Allah öğrencilerimizi sakladı. Okulumuzun iki sınıfında, müdürlük odasında ve çeşitli yerlerdeki elektrik aksamında hasar var. Durumu Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine bildirdik. Şimdi hasar tespit çalışması yapıldı" dedi.

Kaynak: İHA


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.