elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Müzikte Son Nokta :
Dokunmatik Gitar

Gitarlar hakkında bildiğiniz herşeyi unutun, çünkü gitar telleri yerine dokunmatik ekranla çalışan yüksek teknolojili bir gitar tasarlandı.A- A+
16.12.2010 tarihli yazı 3521 kez okunmuştur.

Geçmişten beri her gitarda görülen sıkıcı gitar tellerinin yerine, 6 çekici mavi lazer çizgileri ile çoklu bir dokunmatik ekrana sahip bir gitar var artık. Geleneksel bir elektrikli gitar görünümünde olup plastikten yapılan bu gitarın ismi ise Misa Digital Kitara; yani "Dijital Misa Gitarı."İlk bakışta bir enstrümandan çok bir oyuncak gibi gözükse de, Kitara gerçek bir gitarın dijital alternatifi olarak zekice tasarlanmış. Kitara; tam bir fretboarddan (klavye), bir çoklu dokunmatik ekrandan ve sesler ile efektlerle birlikte önceden yüklenmiş yerleşik bir polifonik sentezleyiciden meydana geliyor.

8-inch dokunmatik ekran üzerindeki her perde, 6 tuş içeriyor. 500 MHz AMD Geode işlemci içeren Kitara, Linux'un Gentoo sürümünü çalıştırıyor.

Gitarın ekranı sadece tek dokunuşla çalışıyor. Ekranın altına doğru daha çok dokunulduğunda ses şiddeti artarken, ekranın sağına doğru gidildikçe daha fazla kirli ses çıkarılabiliyor.

Basit ekran ayarı ile her sanal çizgiye dokunarak gitar tellerinin yaptığı işin aynısı yapılıyor. Çoklu efekt ve sesler de, ekranın x ve y koordinat düzlemlerinde ayarlanarak enstrümanın daha geleneksel veya tamamen farklı bir şekilde çalınabilmesi için birleştirilebiliyor.

Ön siparişler şimdiden Misa Digital web sayfasından alınmaya başlandı. Nisanda piyasaya sürülecek Kitara'nın fiyatı ise 849$' dan başlıyor.

Elektrikport / Emre GÜRBÜZ


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.