elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

M. H. ÇELİK Fen Lisesi Kendi Elektriğini Üretecek

Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemini iyi anlayan ve kavrayan M. H. Çelik Fen Lisesi güneş enerjisi kullanarak kendi elektriğini üretecek.A- A+
14.10.2012 tarihli yazı 7441 kez okunmuştur.

Almanya'nın Yenilenebilir enerji devi MAGE Solar ile Türkiye Partnerliği konusunda anlaşma sağlayan TURKWATT Enerji ilk ve Türkiye'nin en büyük kamu okul projesini devreye aldı.


Almanya’nın yenilenebilir enerji devi MAGE Solar ile Türkiye partnerliği konusunda anlaşma sağlayan TURKWATT Enerji ilk ve Türkiye’nin en büyük kamu okul projesini devreye aldı.23000W’lık sistemde okulun tüm elektrik ihtiyacını sağlayacak şekilde kurulan sistem 1 hafta gibi kısa bir sürede inşa edilerek okul enerji hattı ile entegre edildi.


BEBKA, Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi ve TURKWATT ortak yapımı olan bu projede sistem Güneş Enerjisi ile üretmiş olduğu elektriği okulun enerji sistemine aktarmakta ve okula yüksek miktarda tasarruf sağlamaktadır.


Ürettiğinden fazlasını enerji hattına iletebilen akıllı sistemin diğer kamu okullarına örnek olması bekleniyor. Yeni çıkan kanun ile birlikte Lisanssız Elektrik Üretimi saatte 500kW altında yapılabildiğinden pek çok firma ve kurum bu sistemlere çatılarını açmaya hazırlanıyor.
35 yıl ömre sahip sistem okulun gündüz tüm enerjisini buradan karşılayarak yeşil okul imajını da sağlayacaktır. Önemli bir sosyal sorumluluk projesi de olan sistem hem çevreci hem de gündüz ücretsiz enerjisini kendi üretecek.


Türkiye’de pek çok ilke imza atan TURKWATT Enerji daha yeşil ve çevreci yapıların projelerine öncülük yaparak yakın bir sürede Türkiye’nin yeşil enerji markası olmaya aday görünüyor.

Kaynak: www.elektrikhaber.net

Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.