elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Köpekler de Google Glass Kullanacak

Yılın icadı olarak adlandırılan ve seneye piyasa sürülmesi beklenen Google Glass'ları köpeklerinde kullanabilmesi için "Georgia Institute of Technology" ile iş birliği yapan Google "FIDO" adlı projeyi başlattı. Devamı ilginç haberimizde.A- A+
20.07.2013 tarihli yazı 5436 kez okunmuştur.
Android işletim sistemiyle çalışan ve ‘Yılın İcadı’ olarak nitelendirilen Google Glass, kullanıcının sesli komutlarını algılayarak fotoğraf ve video çekme özelliğine sahip olması ve anında sosyal medyada paylaşma imkanı sunmasıyla biliniyor.
 


İlginizi Çekebilir: Google Glass Ön Sipariş İçin Hazır

Aynı teknolojinin köpekler tarafından da kullanılabilmesi için kolları sıvayan Google, "Georgia Institute of Technology" ile işbirliği yaparak yeni bir proje geliştirdi. "FIDO" adlı projede, köpekler taktıkları gözlük sayesinde sahipleriyle iletişime geçebilecek. Sahipleri köpeklerinin bakış açısından etrafı görme fırsatı da elde edebilecek. Gözlükteki sensörler sayesinde köpek bomba ya da bir ceset bulursa, sahibinin kulağında takılı olan alıcıya sinyal gönderecek.
 


İlginizi Çekebilir: Google Konuşan AyakkabıDaily Mail’in haberine göre proje sorumlusu Profesör Melody Jackson, üç tane köpeği test ettiklerini ve başarılı sonuç aldıklarını açıkladı. Önümüzdeki sene çıkması planlanan ürünün 1500 dolardan satılacağı belirtildi. Önümüzdeki yıl çıkması beklenen Google Glass'ın köpekler tarafından da kullanılabilmesi için çalışmalara başlandı.
 
 Kaynak:

►Dailymail.co.uk

 
 
Kemalcan HALLI Kemalcan HALLI Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.