elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Kaybettiğiniz Eşyaları Bulmak için Zamanınızı Boşa Harcamayın

Anahtarlarınızı evinizin içinde kaybettiğinizde ararken geçen zamanı düşündünüz mü? Ya da arabanızın anahtarını düşürdünüz ve bulamıyor musunuz? Gelişen teknolojinin yeni ürünleri sayesinde kaybettiğiniz eşyalarınızı bulmak saniyelerinizi almayacak.A- A+
05.09.2013 tarihli yazı 22144 kez okunmuştur.
Tile, eşyalarınız tekrar kaybetmemeniz için size garanti veriyor. Aradığınız bir eşyayı akıllı telefonunuz sayesinde hemen bulabilirsiniz. Dolapları, çekmeceleri, pantolon ceplerini kısaca aradığınız eşyayı bulmak için karmakarışık bir şekilde aramanıza gerek kalmayacak, Tile sizi yönlendirerek çok hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayacak.
 

Tile, kullanımı çok basit ve her yere sığabilecek küçük bir alet diyebiliriz. Öncelikle kaybedeceğinizi düşündüğünüz eşyanızın üstüne “Tile” yapıştırmanız gerekiyor. Bu eşyanız anahtar olabilir, telefon olabilir, kitap olabilir hatta notebooklarınız bile olabilir. iOS uygulamasını uygun bir cihaza yükleyerek Tile'ın eşyalarınız bulmasını için senkronize edilmesi gerekiyor. Daha sonra sesli uyarı sistemiyle size uyarı vererek sizi eşyanıza doğru yönlendirecek. Burada, Android kullanıcılarına şu kötü haberi vermeliyim ki cihazın maalesef Android uygulaması bulunmamaktadır. “Android uygulaması ne zaman çıkar” sorusunun cevabı ise aslında Android’e bağlı. Çünkü uygulama için ön şart Bluetooth 4.0 gerekli. Bunun için Android’in Bluetooth 4.0 desteklemesini bekleyeceğiz.
 

Şimdi daha etkileyici bir kısma gelelim. Üzerine “Tile” yapıştırdığınız bisikletinizin çalındığını düşünelim. Bu durumda, Tile’ın kullanıcı ağı üzerinden yerini tespit edebileceksiniz. Ayrıca uygulamayı kullananlar bulut sistem aracılığıyla birbirleriyle iletişimde olabilecekler. Yani eğer kaybolan ya da çalınan bir eşyayı işaretlerseniz, Tile kullanıcıları arasından eşyaya yakın bulunan biri sinyal alacak. Eşyanın yeri telefonuna bildirilecek. Bu bilgiler ise sizin isteğiniz doğrultusunda diğer kullanıcılarla paylaşılıyor.
 

Ürün hakkında genel bilgilere baktığımızda ise ürün Avrupa fiyatı yaklaşık 20$, ayrıca amazon.com sitesinden satılıyor. Aldığınız ürünün ise geçerlilik süresi 1 yıldır. 1 yıl sonra yeni bir ürün almak zorundasınız. Tile’ın her iki tarafıda yapışkanlıdır. Ayrıca pil sorunuda yoktur. Üzerindeki pil değiştirilemeyen, üzerinde tasarım edilmiş bir pildir. Buda sizin 1 yıl cihazınızı kullanamaya yeterlidir.
 

Sipariş vermek için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. İlk sevkiyat tarihi ise 2013/2014 kışı olarak belirlenmiştir.
 
 


Tile tanıtım videosu
 
►Kaynak: thetileapp.com
 
Engin Gülgör Engin Gülgör Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.