elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İletişim Teknolojilerinin Buluşma Noktası

İletişim teknolojilerinin oyuncuları YTÜ'de öğrencilerle buluşuyor.A- A+
20.03.2010 tarihli yazı 3457 kez okunmuştur.

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübünün olarak 4 senedir geleneksel olarak düzenlediği "İLTEK GÜNLERİ"nde telekomünikasyon ve bilişim sektörlerinin öncü firmaları Yıldız Teknik Üniversitesinde ağırlamakta, organizasyon boyunca çeşitli seminer ve paneller ile sektör mercek altına almaktadır.

2006 yılında başlayan İLTEK GÜNLERİ, zamanla Telekomünikasyon ve Bilişim alanlarında üniversite öğrencileri arasında "iletişim"in canlanmasını sağlayan vazgeçilmez bir etkinlik halini almıştır. Her geçen yıl katılımcı kitlesiyle profesyonelleşen bir yapıya sahip olan İLTEK GÜNLERİ, Türkiye'de sanayi-üniversite ortaklığında hem yeni projelerin yapılmasına hem de kariyer imkanlarının elde edilmesine ortam yaratmıştır. Öncelikli amaç, firmalarla öğrenciler arasındaki iletişimi sağlamakla birlikte, öğrencilerin gelişen teknolojiye ayak uydurmalarını kolaylaştırmak ve sektörün önemli firma ve akademisyenleriyle onları buluşturarak her türlü bilgi aktarımına olanak sağlamaktır.

5. İLTEK GÜNLERİ bünyesinde geçmiş senelerden farklı olarak düzenlenecek özel oturumlar, Telekomünikasyon ve Bilişim Panelleri, CEO Forum ile sektörde önemli firma, dernek ve alanında uluslar arası düzeyde başarılı projelere imza atmış akademisyenlerle öğrencileri buluşturup; sektör ile üniversitenin birbirlerinden beklentilerinin tartışılacağı bir platform oluşturulmasını hedeflemektedir. Telekomünikasyon ve Bilişim sektörlerinin dünü, bugünü ve yarını hakkında 'Benim de merak ettiklerim var.! diyen herkes için YTÜ IEEE Öğrenci Kulübünün düzenlediği "İLTEK GÜNLERİ" organizasyonu, 4 senelik geçmişin de verdiği deneyimden ve sektörde edindiği özel konumundan aldığı güçle bu yıl da 5.kez 29-30-31 Mart 2010 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'nda gerçekleştirilecektir. Vodafone'nun Platin, Nokia Siemens Networks'in Altın Sponsor, Kartaca, Huawei ve Karel'in Destek Sponsorluğunda; Global Star Avrasya, Alcatel-Lucent, Türksat, Turkcell Akademi, Ericsson, T.UEKAE, INTEL , Motorola ve Türk Telekom'un katılacağı 5.İLTEK GÜNLERİ'nde 4G ve Telemetri Uygulamaları, Yakınsama ve Tümleşik İletişim Çözümleri, Transmisyon, Uygu Haberleşmesi, Data Network ve 3G ile gelen altyapı çözümleri, Açık Kaynak ile Nasıl Para Kazanılır gibi konular mercek altına alınacaktır. Aynı zamanda Kartaca şirketi, seminer katılımcılarından bir kişiyi mülakat sonucu deneme süresine alacak ve staj başvurusu toplayacaktır. Türksat ise Planetaryum ile organizasyonumuzun son gününü renklendirecektir. Bilişim ve Telekomünikasyon Panelleri'nin de bulunduğu 5.İLTEK GÜNLERİ sektörün liderlerinin buluşacağı CEO Forum ile tamamlanacaktır.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.