elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Yıldızlı Projeler Yarışmasında Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yıldız Teknik Üniversitesinin (YTÜ) mühendislik bölümü öğrencilerinden oluşan “YTÜ IEEE” öğrenci kulübünün geçen sene ElektrikPort'un katkılarıyla başlattığı Yıldızlı Projeler Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.A- A+
28.06.2010 tarihli yazı 6844 kez okunmuştur.

Bu yılki yarışmaya, 29 farklı üniversiteden 101 proje katıldı. Finale kalan 20 öğrenci projesi, geçtiğimiz Cuma YTÜ Oditoryumunda sergilendi. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in açılışını yaptığı sergiyi gezen akademisyenler ve Sektörün önde gelen önemli isimleri öğrenci projelerini değerlendiler. Dereceye giren projeler; % 50 Bilim Kurulu % 50 Sanayi Kurulu değerlendirmeleri ile belirlendi.Sergi süresince proje sahipleri projeleri tekrardan Bilim Kurulu ve Sanayi Kurulu jüri üyelerine anlatırken Shitdelete.net Tv ile birbirinden keyifli röportajlar yaptılar.

"Kıyasıya Rekabet Sonuçlandı"Yarışmada birinci olan proje ise; "Biokimyaotoanalizörü" (Batuhan Yılmaz, Mert Kayacan, Alişan Yılmaz,Kaan Alper) oldu. Proje; 3000 TL, bir adet dizüstü bilgisayar, patent başvuru desteği, staj imkanı'nın sahibi oldu. Ödülü ise Elektrik- Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Cansever verdi.

Dereceye giren diğer projeler; İkinci Proje: "Deniz Temiz" (Ceren Öztulca, Can Dizdaroğlu), Üçüncü Proje: "Şarjedilebilir Lityum Pillerde Katot Aktif Madde Olarak Kullanılan LiMn204 Bileşiğine CaCO3 Kaplamanın Elektrokimyasal Performansa Etkisi" (Nilay Akkuş,Halil Şahan, Şaban Patat) oldu. 2.lik alan projeye; 2000TL ve bir adet dizüstü bilgisayar,patent başvuru desteği, staj imkanı; 3.lük alan projeye ise; 1000TL ve bir adet dizüstü bilgisayar,patent başvuru desteği, staj imkanı sağlandı.

"Diğer Projelerin de Geleceği Çok Açık"Kaybedenin olmadığı Yıldızlı Projeler Yarışması 2010'da sergilenen her projeye Türk Patent Enstitü'sü tarafından destek müjdesi verildi. Ayrıca her proje sahibinde projelerini sektörün önde gelen iş adamlarına sergilemiş olmanın verdiği mutluluk vardı. Yarışmacılar ödül töreni sonrası yapılan kokteyl ile birbirleriyle sohbet etme imkanı buldular.Sergiden fotoğraflar, röportajlar hepsi yakında elektrikport.com'daİlgili Haber: http://elektrikport.com/_haber-oku/yildizli-projeler-yarismasinda-final-heyecani/1378
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.