elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

IFS'den çevreci yönetim sistemleri

IFS, tarafından geliştirilen "Eko Ayak İzi Yönetimi Sistemi"nin karbon ayak izi ve çevreye olan diğer etkilerini ölçümleme ve azaltma imkanı sağladığı açıklandı.A- A+
08.08.2010 tarihli yazı 3081 kez okunmuştur.

Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) alanında çalışan IFS (Industrial and Financial Systems), yeşil ekonomi sürecinde de yer aldıklarını açıkladı.

IFS, tarafından geliştirildiği duyurulan, 'Eko Ayak İzi Yönetimi Sistemi'nin karbon ayak izi ve çevreye olan diğer etkilerini ölçümleme ve azaltma imkanı sağladığı belirtildi.

Yeşil ekonomi kavramının bütün dünyada öneminin gittikçe arttığını ifade eden IFS, 'Tüketici ve toplumların çevre konusunda giderek artan hassasiyetleri sonucu kurum ve kuruluşlarda daha 'yeşil' olabilmenin yollarını arıyor. Çevre konusunda ciddileşen ve kapsamı genişleyen regülasyonlar, konunun şirketler açısından önemini arttırıyor. Şirketler çevre inisiyatiflerini müşterilerine, yatırımcılara, aynı zamanda kamu otoritelerine ve düzenleyici kurumlara karşı belgelemek yükümlülüğü taşıyorlar' değerlendirmesini yaptı.

'Eko Ayak İzi Yönetim Sistemi'nin bu konuda şirketlerin en önemli yardımcısı olma potansiyeli taşıdığını belirten IFS, 'Eko Ayak İzi Yönetim Sistemi, aynen üretim maliyetlerinin belirlenmesine benzer şekilde, üretim ve diğer iş süreçlerinin çevreye olan etkilerini ölçümleyebiliyor. Böylece, üretim hatlarının, diğer iş birimlerinin ve işletmenin tümünün çevresel ayak izi ölçümlenmiş ve raporlara dökülerek belgelenmiş oluyor aynı zamanda sistem, çevre koruma konusunda yapılan iyileştirmeleri de belgelendirebiliyor' açıklamasını yaptı.

IFS Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Öztürk, 'Eko Ayak İzi Yönetim Sistemi'nin şirketlerin çevreye olan etkilerini ölçümleme ve çevreye sağladıkları katkıyı net bir şekilde belgeleme olanağı sağlıyor' diyerek ürünün önemine dikkat çekti. Öztürk, 'Bu açıdan IFS Çevre Ayak İzi Yönetim Sistemi, bir işletme için diğer ERP uygulamaları kadar önemlidir. Çevre konusunda duyarlığın artmasıyla, bu ürünümüze olan ilginin de benzer şekilde artış göstereceğini düşünüyorum' açıklamasında bulundu.ANKA


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.