elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google Rüzgar Enerjisinde

Google, yenilenebilir enerjiye 38.8 milyon dolarlık yatırımda bulunduğunu açıkladı.A- A+
06.05.2010 tarihli yazı 3036 kez okunmuştur.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru unvanına sahip olmakla yetinmeyen ve pek çok alanda gelişmeleri takip eden google, enerji sektöründeki yatırımlarına bir yenisini ekledi.Google, pazartesi günü yaptığı açıklamada rüzgar enerjisinde ilk yatrımını 30 Nisan cuma günü gerçekleştirdiğini açıkladı. 38.8 milyon dolarlık yatırım ile kurulacak olan 169.5 megavatlık iki rüzgar tarlası, yaklaşık 55000 evin enerjisini karşılayabilecek. Rüzgar tarlaları "NextEra Energy Resources" tarafından geliştirilecek. Dünyanın rüzgar enerjisi açısından en zengin bölgelerinden biri olan Kuzey Dokato'da kurulması planlanan tarlalar ile fosil yakıt kullanımı azaltılacak.

Temiz enerjili bir gelecek için etkili politika,yenilikçi teknoloji ve büyük yatırımlar gerektiğini belirten google, yenilenebilir enerji ile ilgili projelerin ve bu alanda faaliyet gösteren yeni firmaların destekleyicisi olduklarını ekledi.

Bu projenin kendileri için çok heyecan verici olduğu, gelişen rüzgar türbini teknolojisi ile bir önceki türbinlere göre %15 daha verimli türbinlerin kullanılacağı belirtildi. Ayrıca geliştirilmiş dinamik kontrol sistemleri ile 7 gün 24 saat izleme yaparak türbinlerden maksimum verim sağlanabilecek.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.