elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

FİGES' ten Ücretsiz MATLAB ve Simulink Çözümleri Semineri

MATLAB Türkiye temsilcisi FİGES 17 Ekim 2012 tarihinde ücretsiz seminer düzenliyor.A- A+
16.10.2012 tarihli yazı 10703 kez okunmuştur.
MATLAB & Simulink ürün ailesi, dünya çapındaki pek çok AR-GE ve eğitim kurumları için en önemli hesaplama araçlarından birisidir. Bir çok ticari kurum ve üniversitede kullanılmakta olan MATLAB & Simulink ürünleri, çalışmalarınızı hızlandırmakla, aynı zamanda öğrenmeyi ve öğretmeyi de kolaylaştırmaktadır. Ayrıca MATLAB ve Simulink ürünleri, AR-GE çalışmalarında hesaplama araçlarının sıklıkla kullanıldığı birçok alanda çözümler sunmaktadır. 

 

Seminer Programı :


 
14:00-15:00  

BİRİNCİ KISIM 


MATLAB ve Simulink Ortamına Giriş


MATLAB ve Simulink’in ne olduğuna dair bilgilerle birlikte bu yazılımların arayüzleri tanıtılacaktır.
 

MATLAB ve Simulink ile Bilimsel Hesaplamalar


Veri analizi, matemetiksel modelleme, istatistiksel hesaplamalar, optimizasyon yöntemleri gibi fen bilimleri ve mühendislik alanında kullanılan MATLAB’in teknik hesaplama kabiliyetlerinden bahsedilecektir.
 

MATLAB ve Simulink ile Bilimsel Hesaplamalar


Veri analizi, matemetiksel modelleme, istatistiksel hesaplamalar, optimizasyon yöntemleri gibi fen bilimleri ve mühendislik alanında kullanılan MATLAB’in teknik hesaplama kabiliyetlerinden bahsedilecektir.
 

Sayısal İşaret İşleme Çözümleri


Sinyal işleme, haberleşme, ses ve video uygulamalarına yönelik algoritmaların geliştirilmesine olanak tanıyan çözümlerden bahsedilecektir.
 

Görüntü ve Video İşleme Çözümleri


Görüntü ve videoların alınması, işlenmesi ve analizine yönelik algoritmaların geliştirilmesi ve sistemlerin tasarlanmasına yönelik çözümler bu kısımda ele alınacaktır.
15:30-16:00

Çay / Kahve Arası

16:00-16:30

İKİNCİ KISIM 


Benzetim ve Model Tabanlı Tasarıma Giriş

Bu kısımda Model Tabanlı Tasarımdan bahsedilecektir. Model Tabanlı Tasarım; kontrol, sinyal işleme, görüntü işleme, haberleşme, mekatronik sistemlerinin ve diğer gömülü sistemlerin geliştirilmesine yönelik verimli ve ekonomik bir yöntemdir. Fiziksel prototipler ve metinsel tariflerle çalışmak yerine tüm geliştirme süresince yürütülebilir bir sistem modeli ile çalışırsınız.
 

Mekatronik (Kontrol ve Sistem Modelleme) Alanına Yönelik Çözümler

Mekatronik sistemlerin geliştirilmesi; mekanik, elektriksel, kontrol ve gömülü yazılım alt sistemlerinin bütünleştirilmesini gerektirir. Model Tabanlı Tasarım ve MathWorks ürünleri ile bu farklı disiplinleri tek bir ortam içerisinde geliştirebilirsiniz. Bu kısımda, Mathworks’ün Kontrol Sistemleri Tasarımı ve Analizi araçlarından bahsedilecektir.
 

Otomatik Kod Oluşturma ve Gömülü Sistemler


MathWorks ürünleri; modelleme, analiz, benzetim ve kod oluşturmaya yönelik sağladığı bütünleşik ortam ile gömülü yazılımların ve donanımların geliştirilmesini kolaylaştırmaktadır. MathWorks çözümleri ile gerçekleme ve sınama öncesi tasarımlarınızı doğrulayabilir, prototipleme ve üretim için otomatik olarak kod oluşturabilir ve yazılımlarınızdaki çalışma zamanı hatalarını erkenden tespit edebilirsiniz.
 
16:30-17:00

 Sorular- Cevaplar ve Bitiş

NotlarSeminere katılım ücretsizdir.
PC gereksinimi söz konusu değildir.
Katılım için kayıt zorunlu bir işlemdir.

KAYIT OLMAK İÇİN

 

FİGES Hakkında

FİGES A.Ş. 1990 yılında kurulmuş bir mühendislik firmasıdır. Tasarım, analiz ve test mühendislerinden oluşan uzman kadrosuyla Savunma, Havacılık ve Otomotiv sektöründe konsept tasarımından prototip imalatına kadar bir alanda anahtar-teslim proje hizmetleri vermektedir.

FİGES’in ofisleri İstanbul-Tuzla Tersaneler Bölgesinde, Bursa Uludağ Üniversitesi Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde, Ankara'da ODTÜ & OSTİM Teknokent'te, ve İzmir Tepekule İş Merkezi'nde yer almaktadır.

Türkiye'de son yıllarda sürekli artmakta olan Savunma Sanayi projelerindeki ihtiyaç nedeniyle FİGES, Tesis Güvenlik ve NATO-Gizli yetki belgelerini almak için gerekli yatırımları yapmış ve Savunma Bakanlığı'ndan onay almıştır. FİGES ISO 9001-2008 belgesine sahiptir.
 

http://www.figes.com.tr/
Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.