elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Elektronik postalar basılıp, dağıtılabilecek

Elektronik postalarınızın basılıp dağıtıldığı " Hybrid Mail" sistemi PTT tarafından uygulanmaya başlandı.A- A+
12.06.2010 tarihli yazı 2413 kez okunmuştur.

PTT, Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan ve bir süre önce hazırlıklarının yapaıldığını duyurduğu "Hybrid Mail" sistemi uygulmasını başlattı. Bu sistemle, basım ve dağıtımdan kaynaklanan gecikmeler azaltılacak.Dünyada pek çok ülkede sunulan ''Hybrid Mail'' hizmeti, ''kuruluşlarca elektronik ortamda verilen postanın, posta idaresi tarafından basılarak dağıtımının yapılması'' olarak tanımlanıyor.

Elektronik ortamda verilen fatura ve benzeri gönderilerin PTT tarafından en yakın yerde basılarak dağıtımına imkan veren sistem için Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Erzurum'da elektronik ortamdaki gönderi basımına yönelik son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış merkezler kuruldu.

Bu merkezler, kendilerine yakın illere iletilecek gönderilerin basımını yaparak, dağıtım süresini de kısaltıyor. Sistemde, kurum, kuruluş ve özel kişilerin posta işletmesine verdiği fatura, sigorta poliçesi, banka ekstresi, tebrik, broşür, kutlama gibi toplu gönderiler elektronik ortamda müşterilerden alınıyor ve bu gönderiler, varış yerine en yakın baskı merkezine yine elektronik ortamda iletildikten sonra basım ve dağıtımı yapılıyor. Kişiye göre reklam ve broşür gibi dokümanları da zarflama anında iletiye ekleme imkanı sunan sistem, müşterilere gönderilerinin her aşamasını elektronik ortamda takip imkanı da sunuyor.Hybrid mail ile göndericiler kendi bilgisayarından bu ağ içerisinde yeralan bütün ülkelere veya Türkiye'nin her noktasında masa başından mektup gönderme imkanını bulabilecekler. Bunun yanı sıra e-post adındaki yazılım sayesinde, kurum ve kuruluşlar, ticari firmalar posta ağına bağlandıkları taktirde gönderilerin elektronik olarak ayrımı gerçekleştirilecek ve son teslim noktasına kadar mektuplar dikkatle izlenebilecek. Mektuplar, alıcılara en yakın noktadan PTT tarafından basımı, zarflanması ve dağıtımı yapılacak.

Öte yandan PTT tarihinin ''yatırım bedeli en yüksek projesi'' olarak bilinen ve 66.5 milyon avroya mal olan Hybrid Mail sisteminin ilk müşterisi Türk Telekom A.Ş oldu. Şirket ile anlaşma imzalayan PTT, firmanın tüm posta gönderilerini 5 yıl boyunca bu sistemle sahiplerine ulaştıracak.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.