elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

E-kağıt gazeteler geliyor...

E-kağıt teknolojisi ile artık yaprak gazeteler ortadan kalkacak. LG firmasının geliştirdiği ve yıl sonunda seri üretime geçireceği yeni e-kağıtlar yeni bir dönemin başladığını gösteriyor.A- A+
30.08.2010 tarihli yazı 2439 kez okunmuştur.

Sabahları evden işe giderken gazete okumayı seven kişiler, ufak tefek sinir bozucu durumlara karşılarlar. Her gün gazete almak için bir gazete bayiine uğramak zorunda kalmak, sessiz bir ortamda gazetenin çıkardığı haşur huşur ses ve orta sayfalara geçildiğinde kâğıdı katlamanın yaşattığı zorluk, bu sorunlara örnektir.
Günümüzde birçok kişinin, günlük haberleri, İnternet'ten takip etmesi yüzünden, gazeteyle boğuşsan insanları görmek zorlaştı ancak hala daha klasiği yaşatanlar var. LG'nin geliştirdiği yeni e-kâğıtlar sayesinde yaprak gazeteler tam anlamıyla tarih olabilecek.
LG'nin renkli 9 inçlik ve esnek 19 inçlik e-kağıtları bir gazetenin verebileceği her özelliği dijital olarak sunabiliyor. Yılsonunda toplu üretimine geçmesi beklenen, e-kâğıtların 19 inçlik olanının görüntüsünü, resimden görebilirsiniz.


Cihazın genel anlamda, Amazon'u Kindle'ına benzeyeceği tahmin ediliyor. Bir gazete inceliğinde ve katlanabilir olması dışında tabii.Techno-Labsİlgili haber: Kağıt gazete dönemi ne zaman bitiyor ?


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.