elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Çevre dostu elektrikli araç ICCI Fuarı'nda!

Hizmet Araçları Üreticisi "Melex" ve "SolarDrive" panel teknolojisi buluştu, güneş enerjisiyle çalışan teknoloji harikası çevreci araçlara ilgi büyük oldu!A- A+
15.06.2011 tarihli yazı 4180 kez okunmuştur.

"Sürdürülebilir Yaşam İçin Temiz Enerji' sloganıyla faaliyet gösteren Sateksolar A.Ş., yeni ürünü 'Melex' marka yolcu ve hizmet arabalarını ve ' SolarDrive' güneş paneli teknolojisini, 17.'si düzenlenen ICCI 2011 Çevre ve Enerji Fuarı'nda tanıttı.Polonya'da üretilen 'Melex' marka yolcu ve hizmet arabalarının Türkiye distribütörü olan Sateksolar A.Ş., bu araçlara özel olarak uyguladığı güneş panelleriyle şarja gerek kalmadan çok uzun süre kullanılabilen yepyeni modellerini de fuarda ilk kez sergiledi.'Melex', ülkemizde 'Trafiğe Çıkabilir' belgesiyle ithal edilen ilk yolcu ve hizmet arabası!


Sateksolar A.Ş. tarafından ithal edilen 'Melex' marka yolcu ve hizmet arabaları, sağlam, çevreci ve yenilikçi özelliklerinin yanı sıra, sahip olduğu 'Trafiğe Çıkabilir' belgesi ile önemli bir ayrıcalığa sahip bulunuyor. Servis, kargo ve yolcu taşıma amaçlı olan araçlar, kullanım alanlarının çok geniş olması nedeniyle dünya da birçok tesis ve işletme tarafından talep ediliyor.

Alışveriş merkezleri, oteller, tatil köyleri ve turistik yörelerde yaygın olarak kullanılan araçlar, kargo taşımacılığı için, havaalanları, limanlar ve marinalarda da pratik kullanım özelliğiyle tercih ediliyor. Ayrıca, siteler, belediyeler, servis ve zabıta, müzeler, hastaneler, tarım alanları, üniversite kampüsleri, seralar, bağlar -bahçeler ve endüstri organize sanayi bölgeleri için ideal olarak tanımlanıyor.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini bildiren Sateksolar A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Ayfer Gülüm; SolarDrive güneş panelleri takılan her türlü yolcu ve hizmet arabasının yüksek performansla çalıştığını, tente hücrelerinin işlevselliği ve dönüştürücü mekanizması sayesinde, gün ışığında akülerde depolanan elektriğin, akünün ömrünü uzattığını ve SolarDrive ile donatılmış arabaların sürüş menzilini arttırdığını söylüyor veher SolarDrive kit'in 20 ağaç kurtardığının hesaplandığını belirtiyor.

'Dünyada seçkin oteller, golf kulüpleri, tatil köyleri, marinalar ve çağdaş anlayışıyla hizmet veren belediyeler tarafından tercih edilen yolcu ve hizmet arabalarının, güneş paneli sistemiyle daha çevreci ve tasarruflu olacağı ve kullanım alanlarının büyüyeceğini öngörüyoruz. Emisyon salınımı olmadığından ve sessiz çalışması nedeniyle, fabrika, depo, AVM, otopark, site içi, marina, havalimanları, hastane, spor sahaları, seralar ve üniversite kampüsleri gibi alanlarda da kullanımının yaygınlaşmasını bekliyoruz' diyen Gülüm; güneş enerjisiyle aküsünü şarj eden araçların hem çevre dostu hem de oldukça ekonomik faydalar sağladığını, böylece araçların motorlarının hiç durmadan daha uzun mesafe sürüş imkanı kazandığını belirtiyor.Melex Uluslararası Pazarlama ve Satış Koordinatorü İzabella Zelazko, Türkiye pazarının kendileri için çok önemli bir pazar olduğunun altını çizerken, Sateksolar A.Ş. ile yaptıkları işbirliğinden duydukları memnuniyeti ve bu işbirliği ile Melex arabalarının Türkiye pazarında önemli bir satış potansiyeli bulunduğunu söyledi.Melex arabaların Avustralya, Arjantin, Tüm Kuzey Avrupa Ülkeleri, Almanya, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere Avrupa ve dünyada 28 ülkede uzun yıllardır kullanılmakta olduğunu, araç çeşitleri bakımından çok farklı sektörlere hitap edebildiklerini belirten Zelazko, pazarın gelişmesine paralel olarak orta vadede Türkiye'de de üretime geçmeyi düşündüklerini belirtti.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.