elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Beyaz eşyanın kalbi İstanbul'da atıyor

Dünyanın en büyük beyaz eşya fuarı, Domotechnica Components Fuarı artık İstanbulda ziyaretçilerini ağırlayacak.A- A+
23.04.2010 tarihli yazı 2978 kez okunmuştur.

Dünyanın en büyük beyaz eşya fuarı olan ve 30 yıldır Almanya'nın Köln şehrinde gerçekleştirilen Domotechnica Components Fuarı, bundan sonra artık İstanbul'da yapılacak.Dünyanın en büyük beyaz eşya ana ve yan sanayi fuarı ile ilgili olarak Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. 'den yapılan açıklamada, daha önce Almanya'da gerçekleştirilen fuarın bundan sonra dünyada sadece İstanbul'da yapılacağı bildirildi. İstanbul'da 22-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek dünyanın en büyük beyaz eşya ana ve yan sanayi fuarı 'domotechnica+components Fuarı'nın Koelnmesse GmbH ile Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.organizasyonu ile yapılacağı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

'Yarattığı güçlü markaların ürün kalitesi ve çeşitliliği ile dünyaya marka satması, gerek sektördeki üretim gücü gerekse Ortadoğu, Asya ve Kuzey Afrika ülkelerine coğrafi yakınlığıyla sunduğu geniş pazar potansiyeli, Türkiye'yi beyaz eşya sektöründe dünyada önemli bir konuma ulaştırmış bulunuyor. Sektörün merkezi haline gelmesi üzerine, daha önce Köln'de düzenlenen domotechnica+components Fuarı bundan sonra, iki yılda bir sadece Türkiye'de düzenlenecektir, bu da hem beyaz eşya sanayimiz hem de ihracatımız açısından büyük önem arz etmektedir. 'Fuar 22 Nisan Perşembe Günü Kapılarını Ziyaretçilerine AçtıT.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı, KOSGEB, BEYSAD, KESİD, DAYSAD ve İSO'nun desteklediği 8500 m2 alanda düzenlenen fuarda Türkiye'nin yanı sıra Almanya, ABD, Çin, Ermenistan, Hindistan, Hong kong, İspanya, İsrail, İtalya, Mısır, Polonya, Tayvan ve Yunanistan'dan 85'i yabancı 163 firma stant açtı.

Firmaların en yeni ürün modellerini sergilediği fuar beyaz eşya sektörünün duayenlerini bir araya getirdi, Termikel'in birbirinden şık modelleri, dünya devi Liebherr'den oluşan ankastre serisi fuarda sektörün ve tüketicinin beğenisini kazandı.

Fuarın ilk günü İstanbul Sanayi Odası'nın Avrupa İşletmeler Ağı hizmetleri çerçevesinde, fuarda yer alan Türkiye, Almanya, İtalya ve İspanya'dan gelen firmalar arasında teknoloji transferine aracılık etmek ve yeni iş fırsatları yaratmak amacıyla ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Fuar kapsamında Dağıtım kanalı organizasyonu ile düzenlenen 'Beyaz Eşya Sektöründe Birleşerek Büyümek Mümkün Müdür? ' konulu konferans DAYSAD Başkanı Ali Eldem'in açılış konuşmasıyla saat 14.00'te başladı. İdeal bayilik, sektöre genel bakış, üreticiler ve bayiler için ev teslimatı, 21. yüzyılda ortaya çıkan satın almaya yönelik yeni trendler, bayiler için fırsat ve tehditler gibi pek çok konu başlığı ele alınan konferansa hem katılımcı firma yetkililerinin hem de profesyonel ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Konferans sonunda toplantıya katılan 100'ü aşkın bayiye plaket verildi.

Satış Sonrası Hizmetler Derneği-SHD Tarafından 24 Nisan Cumartesi günü de 'Müşteri Memnuniyeti' konulu bir panel düzenlenecek.

Fuarı ilk gün, İMMİB organizasyonu ile Beyaz Rusya, Kırgızistan, Makedonya, Mısır, Tunus, İran'dan gelen Alım Hayeti fuarı gezerek katılımcılarla görüşmeler yaptı.

Alım Heyeti dışında fuarı ilk gün Arnavutluk, Cezayir, Arjantin, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Şili, Çin, Mısır, İngiltere, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İran, Irak, İsrail, İtalya, Japonya, Lübnan, Libya, Macedonya, Fas, Nijerya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Güney Amerika, İspanya, İsviçre, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ukrayna'dan gelenlerle birlikte 2.611 profesyonel ziyaretçi gezdi. Ziyaretçiler ile yaptıkları olumlu görüşmelerden dolayı çok memnun kalan katılımcılar, fuarın ilk gününde amaçlarına ulaştıklarını belirttiler.
Domotechnica+components- İstanbul Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı, 25 Nisan Pazar akşamına kadar saat 10.00 ile 19.00 arasında ziyaret edilebilecek.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.