elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Airbus'tan 30 bin euro'luk yarışma

Airbus, dünyanın her yerinden öğrencilerin katıldığı,gelecek için daha verimli bir havacılık oluşturmanın amaçlandığı 30 bin Euro ödüllü yarışma düzenliyor.A- A+
23.07.2010 tarihli yazı 3839 kez okunmuştur.Airbus 'Fly Your Ideas (FYI)' yarışması dünyanın her yerinden öğrencileri havacılık endüstrisini daha 'yeşil' hale getirecek fikirler üretmeye teşvik ediyor. Airbus çalışanları ve endüstri uzmanlarından oluşan jürisi ile iki senede bir yapılan yarışma üç aşamadan oluşuyor. Yarışma önümüzdeki sene Paris'te düzenlenecek olan Le Bourget Havacılık Fuarı'nda sonuçlanacak. Kazanalar 30 bin, ikinciler ise 15 bin Euro'yu paylaşacaklar.Airbus Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve FYI Patronu Charles Champion yarışmanın startını verdiği konuşmasında: 'Fly Your Ideas, Airbus'ın havacılığı gelecekte eko-verimli bir endüstri haline getirme vizyonunu paylaşan öğrenciler için eşsiz bir fırsat. Yarışma dünyayı daha erişilebilir ve sürdürülebilir bir hale getirecek fikirler üretebilmek amacı ile tasarlandı. Aynı zamanda yarışma Airbus'ın gençlerle biraraya gelmesini sağlarken Ar-Ge takımlarına artan seyahat etme taleplerini daha çevreci bir yapıda karşılamak için yardımcı olacak fırsatları değerlendirme imkanı sunuyor' dedi.Her yaştan, milliyetten, cinsiyetten ya da eğitim alanından – mühendislikten pazarlamaya; işletmeden bilime, felseden tasarıma – tüm öğrenciler yarışmada yerlerini almak üzere davet ediliyor. Öneriler 'Çevreci Yaşam Döngüsü'nün (Airbus'ın bir uçağın ve ürtim sürecininçevreci performansını artırmak için kullandığı yeni bir yaklaşım) her alanını kapsayabilir. Bu döngü beş aşamadan oluşuyor: tasarım, tedarik zinciri, üretim, uçak operasyonları ve uçağın emekliye ayrılması.Sonuçlar Paris Le Bourget'de açıklanacakYarışmanın sonuçları ise önümüzdeki yıl Paris'te düzenlenecek Le Bourget Havacılık Fuarında açıklanacak. Birincilere 30 bin, ikincilere 15 bin euro tutarında ödül verilecek. Her yaştan ve her eğitim alanından öğrencilere açık olan yarışmada getirilecek öneriler, 'Çevreci Yaşam Döngüsü'nün (Airbus'ın bir uçağın ve üretim sürecinin çevreci performansını artırmak için kullandığı yeni bir yaklaşım) her alanını (tasarım, tedarik zinciri, üretim, uçak operasyonları ve uçağın emekliye ayrılması) kapsayabilecek.

Son kayıt tarihi 30 KasımFYI 2011'e katılacak öğrencilerin 3 ila 5 kişilik takımlar kurarak 30 Kasım 2010 tarihine kadar kayıt yaptırmaları ve proje tekliflerini 20 Aralık 2010 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor. Ayrıca yarışma ile ilgili bilgilere 'www.airbus-fyi.com' adlı internet adresinden de ulaşılabiliyor.Proje tekliflerinin en geç 20 Aralık 2010 tarihine kadar gönderilmesi gerekiyor. İkinci aşamaya kalanlar projelerini Airbus çalışanları ile birlikte daha da detaylandırarak geliştirecekler. Beş finalist takım Haziran 2011'de Paris'e VIP bir seyahat kazanacak ve projelerini endüstri uzmanlarından oluşan bağımsız bir jüriye sunacaklar, bu jüri üyeleri de sonuçları FYI 2011 ödül töreninde açıklayacaklar.
AirportHaber


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.