elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ABB, FlexPacker Endüstriyel Delta Robotu, Red Dot Ödülünü Kazandı

ABB'nin ultra hızlı paketleme için tasarlanan IRB 390 FlexPacker® endüstriyel Delta robotu prestijli “Red Dot Ürün Tasarım Ödülünü” iki yıl üst üste alan ikinci ABB robotu oldu.A- A+
02.08.2022 tarihli yazı 4516 kez okunmuştur.
Global Red Dot Tasarım Ödülleri, her yıl binlerce başvuruyu test eden ve değerlendiren 50'den fazla uluslararası tasarım uzmanından oluşan jürisi ile ürün tasarımındaki başarıları değerlendiriyor. 2022'de Red Dot Award paneli, tasarım kalitesi ve yüksek derecede yenilik gösteren ürünleri değerlendirdi. Tüm bu özellikler, FlexPacker'ın sahip olduğu ve onu en başından beri öne çıkaran özelliklerdi. Ödül, insanlarla işbirliği yapan, üretimi daha güvenli ve sürdürülebilir kılan, daha otomatik çözümler sunan, robotik tasarımın önemini yansıtıyor.
 

 

ABB Robotik Başkanı Marc Segura, “IRB 390 FlexPacker'ın bu prestijli ödülü almasına çok sevindim. Müşterilerimizle yakın işbirliği yaptık ve daha fazla rafa hazır paketlenmiş ürün talebine cevap verebilecek bir robot geliştirdik. Sonuç olarak, müşterilerimizin hatlarını daha esnek hale getirmelerine ve düşük hacimli, yüksek karışım ve daha yüksek taşıma kapasiteli üretim artışıyla başa çıkabilmelerine yardımcı olmak için hız, taşıma kapasitesi ve el becerisini birleştiren yenilikçi bir çözüm geliştirdik. Temiz, basit ve modern estetiğiyle IRB 390, kullanıcılara güven vermek için tasarlandı.

 


FlexPacker Delta robotu, 15 kg'a kadar olan ürünlerin ultra hızlı, yüksek yük toplama ve verimli paketlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Geliştirme sırasında, ürünlerin dikey olarak yerleştirilebildiği rafa hazır ambalajlara özellikle odaklanıldı ve bu da FlexPacker’ı yiyecek-içecek, ilaç ve tüketici ambalajı segmentleri için ideal hale getirdi. Dört veya beş eksenle donatılan robotun "eğimli" ekseni esnekliğini artırarak ikincil paketlemeyi daha hızlı ve daha verimli hale getiriyor.

FlexPacker'ın görünümü hem estetik açıdan güzel hem de temiz tutulabilmesi kolay olan beyaz boya kaplamasıyla işlevsel özelliklere sahip. Çok az sayıda yatay yüzey, basit ve geometrik yapısı, döküntü birikmesini önleyerek çalışma hızını ve hassasiyetini korumaya yardımcı oluyor.
"Temiz tasarımı, kalitesi ve yeniliği" nedeniyle jüri üyeleri tarafından övgüye layık görülen FlexPacker, daha fazla özgürlük sunan iki yeni bağlantıya sahip. Standart Delta robotun paralel kollarının radikal şekilde yeniden tasarımının sonucu olan bu eklemler, ilave yüklere dayanacak şekilde artırılmış sertlik sunarak FlexPacker'ın daha fazla ve ağır nesneleri kaldırmasına veya daha büyük, daha karmaşık kavrayıcılar kullanmasına olanak tanır. Eklemlerin sızdırmaz özellikte olması robotun kullanım ömrü boyunca bakım gerektirmiyor. Yirmi yılı aşkın bir süredir Delta robot segmentinde yer alan FlexPacker, ödülü kazanan ilk endüstriyel Delta robottur. İki adet altı eksenli robotu tek bir beş eksenli ünite ile değiştirilmesiyle yerden tasarruf ederek paketleme ve toplama çözümleri için artan trend ve ihtiyaçlara cevap verecek.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir.


Kaynak:


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.