elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ MEHMET ALİ BÖRKLÜ

Alçak Geçiren Filtre için Kesim Frekansı Nasıl Seçilir?

Alçak Geçiren Filtre için Kesim Frekansı Nasıl Seçilir? Bu yazımızda alçak geçiren filtrenin karakteristiğini ve gerekli olan kesim frekansının nasıl seçileceğini ele alacağız.

devam >>
AC Güç Sistemlerinde Aşırı Akım Koruması

AC Güç Sistemlerinde Aşırı Akım Koruması Bu yazımızda aşırı akım türlerini, aşırı akım koruma cihazlarının neler olduğunu ve bunların devrelerdeki yerlerini ele alacağız.

devam >>
Transistör Öngerilimlemesi

Transistör Öngerilimlemesi Transistörün düzgün bir şekilde çalışması için öngerilimlenmesi gerekir. DA çalışma noktasını oluşturmak için bir çok yöntem vardır. Öngerilimleme kavramı,transistörün AA giriş sinyallerini yükseltebilmesi için iletime geçirmek üzere DA gerilim uygulanmas...

devam >>
%100 Yenilenebilir Enerji Kaynakları Dünyamız İçin Yeterli Mi?

%100 Yenilenebilir Enerji Kaynakları Dünyamız İçin Yeterli Mi? Yenilenebilir Enerji; enerjinin temini için süreklili olan doğal süreçlerden faydalanılarak enerji üretilmesidir. Karbon salınımının önüne geçtiği için Dünya'nın geleceği yenilenebilir enerji kaynakları olabilir.Peki, Dünya'yı mevcut olan %100 yenilenebil...

devam >>
Gerilim Trafoları

Gerilim Trafoları Gerilim trafosu bağlı olduğu devredeki yüksek gerilimi, istenilen oranda küçülterek, sekonder terminallere bağlı cihazları besleyen ve bu cihazları yüksek gerilimden izole eden bir ölçüm yapmaya izin veren trafodur. Peki gerilim trafoları nasıl çalışır? Y...

devam >>
Elektrikli Araçlar için Tünel Projesi

Elektrikli Araçlar için Tünel Projesi Ulaşım sorununun önüne geçerek şehirde hızlı ve güvenli ulaşımı sağlamak isteyen Elon Musk'ın elektrikli araçlar için yaptığı tünelde sona gelindi. Detaylar yazımızda.

devam >>
450 kW’lık Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kuruldu!

450 kW’lık Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kuruldu! Dünyanın en iyi otomobil üreticilerinden olan BMW ve Porsche güçlerini birleştirerek ve Avrupa’nın önde gelen şirketleriyle 450 kW’lık hızlı şarj sistemini geliştirdi. Detaylar yazımızda.

devam >>
Topraklanmamış Sistemlerde Meydana Gelen Arızalar

Topraklanmamış Sistemlerde Meydana Gelen Arızalar Topraklama, elektrik ile çalışan cihazlar için alınmış hayati bir önlemdir. Topraklaması olmayan sistemler ise kasıtlı olarak uygulaması yapılmış olan güç sistemleridir. Gelin topraklanmamış sistemlerde meydana gelen arızaları beraber inceleyelim.

devam >>
Toplam 8 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 8
1