elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Elif Kurban

Yenilenebilir Enerjide 2019’ un Önde Gelen 5 Enerji Şirketi

Yenilenebilir Enerjide 2019’ un Önde Gelen 5 Enerji Şirketi Sürdürülebilir bir gelecek için yenilenebilir enerjinin çok önemli olduğu son derece açıktır. Bu nedenle, yazımızda ele alacağımız 5 enerji şirketinin rolü, yenilenebilir kaynaklar yoluyla enerji üretimini iyileştirmek ve temiz enerji tüketimini teşvik et...

devam >>
Güç Sistemlerinde Yedekleme Nedir?

Güç Sistemlerinde Yedekleme Nedir? Güç sistemlerinde yedekleme kavramını ilgilendiren bağımsızlık durumlarını örneklerle inceleyeceğiz. Detaylar yazımızda.

devam >>
Makine Öğrenimi ile Aşılama Riski Altındaki Çocuklar Tahmin Edilebilecek!

Makine Öğrenimi ile Aşılama Riski Altındaki Çocuklar Tahmin Edilebilecek! Tahmin yapabilecek bilgisayar modelleri ile doktorlar, aşı riski taşıyan çocukların ailelerini bilgilendirebilecek. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Beyin Stimülasyonu İle Psikiyatrik Bozukluklar Tedavi Edilebilecek

Beyin Stimülasyonu İle Psikiyatrik Bozukluklar Tedavi Edilebilecek Derin beyin yapısı uyarılarak Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) ve depresyon durumları iyileştirilebilecek. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Dünyanın En Hızlı Hidrojen Sensörü Geliştirildi

Dünyanın En Hızlı Hidrojen Sensörü Geliştirildi Hidrojen, tek emisyon olarak su ile araçlara güç verebilecek temiz ve yenilenebilir bir enerji taşıyıcısıdır. Hidrojen gazı, hava ile karıştırıldığında oldukça yanıcıdır. Bu nedenle çok verimli ve etkili sensörlere ihtiyaç duyulmaktadır. Detaylar haberim...

devam >>
Japonlar  Uzay Aracı ile Gök Taşını Bombaladı

Japonlar Uzay Aracı ile Gök Taşını Bombaladı Japonya Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) Ryugu isimli gök taşını bombalama deneylerinin başarılı olduğunu doğrulamak için çalışıyor. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Avrupa Yenilenebilir Enerji ile İklim Değişikliğine Karşı Koyacak

Avrupa Yenilenebilir Enerji ile İklim Değişikliğine Karşı Koyacak Dünya, iklim değişikliğini azaltmak amacı ile yenilenebilir enerjiye olan eğilimlerini gün geçtikçe arttırmaktadır. Bu eğilimi en çok sağlayan Avrupa, yeni teknoloji arayışları içerisinde. Yapılan çalışmaların detayları haberimizde.

devam >>
Nükleer Enerjiyle Çalışan Robot Jüpiter’de Yaşam Arayacak

Nükleer Enerjiyle Çalışan Robot Jüpiter’de Yaşam Arayacak Gök bilimciler yaşam arayışlarındaki yönlerini Güneş Sistemindeki buzlu uydulara çevirdi. Bu yazımızda Jüpiter’in buzla kaplı olan uydusu Europa’da nükleer enerjili robotla nasıl yaşam araştırılabileceğini inceleyeceğiz.

devam >>
Çin Yenilenebilir Enerjide Lider Olmak İstiyor

Çin Yenilenebilir Enerjide Lider Olmak İstiyor Dünyanın enerji ve teknoloji liderlerinden olan Çin bu kez de yenilenebilir enerjide öncü olma hedefinde. Bu yazımızda, Çin'in yenilenebilir enerji hedeflerini yakından inceleyeceğiz.

devam >>
Toplam 9 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 9
1