elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Büşra Yiğit

Elektrikli Araçlar için İndüksiyon Şarj Sistemi Geliştirildi

Elektrikli Araçlar için İndüksiyon Şarj Sistemi Geliştirildi Kablosuz şarj sistemleri, elektronik tüketicileri arasında oldukça yaygın hale gelmektedir. Sadece akıllı telefonlar, fitness bantları değil elektrikli araçlar için de kablosuz şarj seçenekleri sunmak için ciddi çalışmalar yapılmaktadır. ABD Enerji Bakanl...

devam >>
Bilinmesi Gereken 4 Temel Topraklama Arızası Koruma Şeması

Bilinmesi Gereken 4 Temel Topraklama Arızası Koruma Şeması Arızalı koruma şemaları; mühendisin tecrübesine bağlı olarak, detaylı olarak geliştirilebilirken; ortak uygulamadaki çoğu şema, toprak arıza tespiti yöntemlerine dayanmaktadır. Toprak arıza tespiti yöntemlerinin detayları yazımızda .

devam >>
Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Derin Öğrenme Nedir?

Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Derin Öğrenme Nedir? Bir süredir ortada dolaşan ‘’Yapay zeka’’ terimini duymuşsunuzdur. Gelin yapay zeka ve makine öğrenimini tanımlamadan önce ikisinin de merkezinde yer alan bir kavramı açıklayalım.

devam >>
X-Işınları Elektronik Cihazlara Zarar Verir mi?

X-Işınları Elektronik Cihazlara Zarar Verir mi? Havaalanları, alışveriş merkezleri yada çeşitli kamu kurumlarına girerken güvenliği tehdit eden madde yada içerik taşınımına karşın X-Ray tarayıcılardan geçeriz. X-Ray tarayıcılar, çantamızı açmadan çantamızın içeriğini nasıl görüntülüyor? Bu yazıda X-R...

devam >>
Isı Yalıtımı için Yeni Polimer Geliştirildi

Isı Yalıtımı için Yeni Polimer Geliştirildi Binaların ısı yalıtımına yardımcı olacak ve boya gibi kullanılabilir polimer geliştirildi. Üstelik bu polimer sayesinde binalar ısı yalıtımı için alışılagelmiş beyaz renk dışında renklerde de boyanabilecek.Gelin detayları yazımızda beraber inceleyelim.

devam >>
Toplam 5 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 5
1