elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Bayram İsmet TOKMAK

Akıllı Ayakkabılar Geliyor

Akıllı Ayakkabılar Geliyor Koşmak, yürümek veya egzersiz yapmak için yakında akıllı ayakkabıları giyebiliriz. Peki bu ayakkabılar ne yapacak? Bu ayakkabıları nasıl kullanacağız? Akıllı ayakkabıların faydasının neler olabileceğine beraber bakalım.

devam >>
Beyninize Elektrik Vermeye Hazır Mısınız?

Beyninize Elektrik Vermeye Hazır Mısınız? İnsan beynine akım verilerek hasar vermeden çalışmasını etkilemenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımızda bu akımın peşine düştük ve devresini sizler için araştırdık.

devam >>
Sıcaklık Ölçüm Enstrümanı Termodirenç Pt100 ve Endüstride Kullanımı

Sıcaklık Ölçüm Enstrümanı Termodirenç Pt100 ve Endüstride Kullanımı Bu yazımızda endüstride oldukça sık kullanılan termodirençleri, özelliklerini, karakteristiklerini ve kullanım alanlarını mercek altına alıyoruz.

devam >>
Hayalet Gemi Heybeliada

Hayalet Gemi Heybeliada Milli Gemi (MİLGEM) projesi kapsamında üretilen ilk gemi olan Heybeliada Korveti, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın en büyük tatbikatı olan ve iki yılda bir düzenlenen DENİZKURDU'ndaki başarılarıyla göz doldurdu.

devam >>
Ölüm Makinesi Görevine Hazır

Ölüm Makinesi Görevine Hazır ABD'de, koldan kumanda ile kontrol edilen ve "Teknolojinin bir adım ötesindeki ölümcül robot" diye tanımlanan gerçek boyuttaki insansız savaş uçağı X-47B diğer adıyla yapay zeka ile çalışan ölüm makinesi artık göklerde.

devam >>
Mars'a Tek Yönlü Biletiniz Var!

Mars'a Tek Yönlü Biletiniz Var! NASA tek yön biletiyle Mars'a giderek bir daha dönmeyecek ve insan ırkını yeni gezegende yaşatacak gönüllüler arıyor. Peki ya bu gönüllü neden siz olmayasınız?

devam >>
Google,Yandex Arama  Motorları Yapısı

Google,Yandex Arama Motorları Yapısı Arama motoru ; İngilizce Search Engine teriminin Türkçeye doğrudan çevrilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. İnternet dediğimiz birbirine bağlı milyonlarca bilgisayar üzerinde mevcut olan bilgi parçacıklarına ulaşmamıza yardımcı olan bilgisayar programlarıdırla...

devam >>
Siemens:Güneş Enerjisi Depolamada Lisanssız Elektrik Pile Sığdırıldı

Siemens:Güneş Enerjisi Depolamada Lisanssız Elektrik Pile Sığdırıldı Güneş enerjisinden sağlanan gücü depolamak için uzun yıllardır çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu şirketlerin başında gelen Siemens, güneş enerjisi teknolojisindeki Ar-Ge çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Siestorage adı verilen yeni depolama sistemi, ...

devam >>
Toplam 8 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 8
1