elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ AYKUT GOKDEMIR

MATLAB ile Görüntü İşleme Uygulaması | Elektrikport Akademi

MATLAB ile Görüntü İşleme Uygulaması | Elektrikport Akademi Matlab ile Görüntü İşleme 1 - 2 yazılarımızda, görüntü işleme ile ilgili temel adımlardan bahsettik. Bu yazımızda basit nesne bulma ve sayma (count coins) uygulamasından bahsedeceğiz.

devam >>
MATLAB ile Görüntü İşleme 2 | Elektrikport Akademi

MATLAB ile Görüntü İşleme 2 | Elektrikport Akademi Matlab ile Görüntü İşleme 1 yazımızda; görüntüyü matlab ortamına aktarımı, gri ve binary seviyeye dönüşümleri, görüntü ile aritmetik işlemleri ve görüntü analiz tekniklerini incelemiştik. Bu yazımızda ise; çeşitli uygulamalarda kullanabileceğimiz, görünt...

devam >>
MATLAB ile Görüntü İşleme 1 | Elektrikport Akademi

MATLAB ile Görüntü İşleme 1 | Elektrikport Akademi Görüntü işleme teknikleri ile, sayısal görüntüler iyileştirilerek nesne tanıma, hedef tanıma gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Görüntü işleme, amaca göre çeşitli işlemlerden oluşmaktadır. Bu yazımızda, her sektörde uygulama alanı bulan görüntü işl...

devam >>
Bu Kamera Terahertz Kameralardan Bile Daha İyi

Bu Kamera Terahertz Kameralardan Bile Daha İyi Yeni bir terahertz kamera, Ohio Eyalet Üniversitesi'nde Prof. Kubilay Sertel danışmanlığında, lisansüstü araştırma görevlisi Georgios Trichopoulos tarafından geliştirildi.

devam >>
Telefonunuz Artık Sizi Sizden Daha İyi Tanıyor

Telefonunuz Artık Sizi Sizden Daha İyi Tanıyor Akıllı telefonunuzun sizin hakkınızda ne bildiğini ya da nasıl öğrendiğini hiç merak ettiniz mi? Sizin hiç farketmediğiniz yürüyüşünüzün, konuşmanızın, hareketlerinizin nasıl olduğunu söyleyebilse harika olmaz mıydı?

devam >>
Toplam 5 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 5
1