elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YEKA için Güçlü Bir Konsorsiyum Oluşturuldu |
Siemens

Siemens Gamesa Renewable Energy, Kalyon İnşaat ve Türkerler Enerji Grubu, üçlü bir konsorsiyum oluşturarak Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) ihalesine birlikte gireceklerini duyurdu. Detaylar haberimizin devamında...A- A+
12.07.2017 tarihli yazı 8774 kez okunmuştur.

Siemens Gamesa Renewable Energy, Kalyon İnşaat ve Türkerler Enerji; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) projesi kapsamında düzenlenecek ihaleye katılmak üzere bir konsorsiyum oluşturdu.

 


►İlginizi Çekebilir: Akıllı Rüzgar Çiftlikleri

Ekipman ve teknolojide yerlileşme amacını taşıyan ve en az % 65’lik yerli girdi şartı getiren YEKA projesi, toplam 1000 MW’lık rüzgar santrali kurulmasını kapsıyor.

 

Kalyon İnşaat’ın mega projelerdeki tecrübesi ve enerji alanında büyüme kararlılığı; Türkerler Enerji’nin rüzgar enerjisi alanındaki proje geliştirme deneyimi ve uzman ekibi, Gamesa ile birleşerek dünyanın lider rüzgar türbini üreticisi konumuna gelen Siemens Gamesa’nın yenilikçi ve verimli teknolojileri, konsorsiyumu güçlü kılan özellikler arasında yer alıyor.
 

 
YEKA konsorsiyum anlaşması ile birlikte üç şirket bir de çerçeve anlaşması imzaladı. Bu anlaşmaya göre Kalyon İnşaat ve Türkerler Enerji’nin ortak olduğu 210 MW gücünde iki rüzgar santrali, Siemens teknolojisiyle yapılacak. Bu projelerden Zonguldak Rüzgar Enerjisi Santrali, 120 MW gücünde, 34 adet SWT-3.7- 130 türbin, yılda yaklaşık 366 milyon KW/saat enerji üretecek ve 110 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak. Bozhöyük Rüzgar Enerji Santrali ise Bilecik’in Bözhöyük ilçesinde, 90 MW gücünde, 25 adet SWT- 3.7 – 130 türbin ile yılda 300 milyon KW/saat enerji üretecek, 95 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak.

 Detaylı bilgi için: www.gamesacorp.com/siemensgamesa adresini ziyaret edebilirsiniz.


Siemens Gamesa Renewable Energy Hakkında


Dünya çapında 75 GW'lık kurulu güce sahip olan Siemens Gamesa Renewable Energy, 27.000 kişiden oluşan ekibiyle, 90'dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Karasal (onshore) ve deniz üstü (offshore) rüzgar türbini tasarımı, üretimi, kurulumu ve son teknoloji servis çözümleri ile uçtan uca değer zinciri yaratıyor. Şirketin küresel merkezi ve yasal adresi İspanya'daki Zamudio'da bulunuyor. Şirket, İspanyol borsasına kotedir.

Kaynak:
Irmak Telatar Irmak Telatar Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır