elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
YTÜ Robotik ve Otomasyon Kulübü Yazdır

YTÜ Robotik ve Otomasyon Kulübü

A- A+
27.12.2009 tarihinden itibaren 4377 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.yturok.com
E-Posta : kaan1gencay@gmail.com

Teknolojinin hızlı gelişimine bağlı olarak endüstriyel alanda da robot teknolojileri ve otomasyon önem kazanmıştır. Bu gelişimle birlikte mekaniğe dayalı alanlara, elektroniğin ve bilgisayar teknolojilerinin girmesi ile üniversitelerde de bu konularla ilgili öğrenci kulübü faaliyetleri yer almaya başlamıştır.

2003 yılında kurulmuş olan Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü, 200'ü aşkın üyesi ile üniversitemiz bünyesindeki elektrik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, makina mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği öğrencileri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

MİSYONUMUZ
Üyelerimizin, robotik ve otomasyon teknolojileri ile ilgili yenilikleri takip etmelerine, teorik bilgilerin yani sıra uygulamalar yaparak pratik becerisi kazanmalarına ve mesleki alanlarında yeterli donanıma sahip olabilmelerine katkı sağlayarak kaliteli bir mühendis olmalarını sağlamak.

VİZYONUMUZ
Yaptığımız araştırma ve geliştirmelerle, Ülkemizde ve Dünyada kazandığımız başarılarla, ülkemizin teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olmasına katkı sağlamak.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar