elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
YTÜ Kalite ve Verimlilik Kulübü Tüm aktiviteleri Yazdır

YTÜ Kalite ve Verimlilik Kulübü

A- A+
25.01.2011 tarihinden itibaren 5638 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.ytukvk.org.tr/
E-Posta : ezgisumer@ytukvk.org.tr

Kulübümüz; girişimci YTÜ öğrencileri tarafından 18 Ocak 2000 tarihinde kurulmuştur. Resmi kuruluşu Ocak 2000'de gerçekleşmiş olsa da fiilen çalışmalar Ağustos 1998'den beri sürmektedir.

Amacımız; üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimlerine hem akademik hem de sosyal yönden çeşitli organizasyonlar ile katkıda bulunmak, okul içerisindeki sosyal etkinliklerini ve birbirleri arasında iletişimi kolaylaştırmak, iş dünyası ile öğrenciler arasında köprü vazifesi görmek, YTÜ 'de kalite ve verimlilik alanında yeter düzeyin üstünde bilgi sahibi öğrencilerin yetişmesini sağlamak, vizyonumuz ise “Üniversitelerin ve Üniversitelilerin Kalite Merkezi Olmak” tır.

Niteliklerimiz

* Eğitim ya da iş hayatlarını sosyal faaliyetlerle başarılı bir şekilde sürdüren ve sürekli kendini güncelleyen üye profilimiz
* Üyelerimize yeni fikirlerini hayata dökme fırsatı ve takım çalışması ruhunu aşılayan proje bazlı çalışma disiplinimiz
* Demokratik karar alma mekanizmalarımız
* İş dünyası, medya, akademisyenler ve üniversite öğrencileri ile olan sağlam ilişkilerimiz
* Bugüne kadar yaptığımız organizasyonlarda açıkça belli ettiğimiz “kaliteli, toplum odaklı” yapımız

Tecrübenin daima bir adım daha önde olduğunun bilincindeyiz; bu sebeple iş dünyasının önemli isimlerinin ve akademisyenlerin deneyimlerinden faydalanmak, mezun olduğumuz zaman karşılaşacaklarımız hakkında fikir sahibi olmak amacıyla çeşitli seminerler, konferanslar ve paneller düzenlemekteyiz. Düzenlediğimiz bu organizasyonlar sayesinde Üniaktivitenin üniversite kulüpleri arasında açmış olduğu yarışmada “en aktif iş ve kariyer klübü” dalında 2. olmuştur.

Kulübümüzün üyelerine sunduğu sadece eğitim niteliğindeki faaliyetler değildir; bu faaliyetleri düzenleme, bir organizasyonun parçası olma, projenin içinde ve yönetiminde bulunma, takım ruhunu oluşturma ve takım yönetme fırsatlarını sunuyoruz.

Bu sayılanların gerçekleşmesi için de kusursuz bir iletişimin gerekli olduğunu biliyoruz ve bu nedenle tüm üyelerimizin, okulumuzun bazı mezunlarının ve çeşitli firma yetkililerinin de d hil olduğu mail grubumuzu oluşturduk.( kvklist@yahoogroups.com ). Ayrıca aktif üyelerimizin organizasyonların hazırlıkları sırasında, tüm toplantı ve gelişmelerden anında haberdar olması için alt mail gruplarımız da var.

Biz; amatör ruhunu en büyük itici güç olarak kullanan, yalın ve iletişimi güçlü organlara sahip bir öğrenci kulübüyüzAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar