elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
YTÜ IAESTE Yazdır

YTÜ IAESTE

A- A+
03.02.2010 tarihinden itibaren 4861 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://iaeste.yildiz.edu.tr/
E-Posta : iaeste@yildiz.edu.tr

Milletlerarası Teknik Stajyer Öğrenci Mübadelesi Birliği (IAESTE- International Association For the Exchange of Students For Technical Experience), üniversitelerin Fen-Edebiyat, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinde okuyan lisans öğrencilerine staj imkanı sunan bir organizasyondur.  
Türkiye'de, IAESTE organizasyonuna dahil 32 üniversiteden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi'nde IAESTE temsilciliği uzun yıllardır aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Uluslararası Staj Değişim Kulübü'nün kurulmasından önceki senelerde IAESTE faaliyetlerini aynı zamanda IAESTE–YTÜ ilk temsilcisi olan Sayın Selva ÜNAL sürdürmekteydi.

2002 yılından itibaren Yıldız Teknik Universitesi IAESTE Temsilcisi Uzman Gözdem Ç. AYSU olup, aynı zamanda Uluslararasi Staj Değişim Kulübü Danışman Hoca olarak görevini sürdürmektedir.

AMACI

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Mimarlık, Mühendislik, Fen-Edebiyat Fakülteleri'nde okuyan öğrencilerine yaz döneminde kısa ve uzun dönem olmak üzere yurt dışında staj imk nı yaratmayı amaçlar.


HEDEFLER

Ulusal ve Uluslararası fuar ve kongrelerde yer alan, sektöründe başarılı, gelişime açık, vizyonu geniş, kurumsal kimliğe sahip firmalarla irtibata geçerek IAESTE organizasyonunu tanıtmaktır. Organizasyona katılan firma sayısını arttırırken, üye öğrencilerin yurt dışında yararlanabileceği staj kapasitesini de aynı oranda yükseltmeyi hedeflemektedir. YTÜ Uluslararası Staj Değişim Kulübü olarak yüklendiğimiz bu hedef, üyelerimizi, yurt içinde daha çok sayıda, daha nitelikli staj yeri bulmaya teşvik etmektedir.

YTÜ Uluslararası Staj Değişim Kulübü çerçevesinde gerçekleşen değişimde, firmaların yabancı stajyerlere yarattıkları staj imkanı sayesinde, Türkiye'de teknik alanlarda öğrenim gören bir öğrenci aynı imkanı yurtdışında yakalar.

YTÜ Uluslararası Staj Değişim Kulübü, yurt dışında staj imkanı sağlamanın dışında, kulüp üyeleri ve üniversitenin öğrencileri için gerçekleştirilen organizasyonlar ve eğitimler düzenlemektedir. Bu tarz çalışmalarla, öğrencilerin profesyonel hayatlarında yollarını açmaya yardımcı olacak bilgileri onlara üniversite sırasında verme fırsatını yaratmaktadır. YTÜ Uluslararası Staj Değişim Kulübü bünyesinde yetişen bu öğrenciler, gerek yurt içindeki, gerek yurtdışındaki staj dönemlerinde, uluslararası arenada ülkenin prestijine artı puan sağlamaktadırlar.
Çalışmalarımız ve etkinliklerimiz hakkında daha detaylı bilgi için:

Web:
www.iaeste.org
http://iaeste.yildiz.edu.tr
www.gtgistanbul.org
alioguzbultan@yahoo.com
(Ali Oğuz BULTAN – Kulüp Başkanı)Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar