elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Uluslararası Staj Değişim Kulübü Yazdır

Uluslararası Staj Değişim Kulübü

A- A+
26.02.2011 tarihinden itibaren 5015 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.iaeste.yildiz.edu.tr
E-Posta : iaeste@yildiz.edu.tr

 IAESTE (International Association For the Exchange of Students For Technical Experience), Milletlerarası Teknik Stajyer Öğrenci Mübadelesi Birliği ; üniversitelerin mimarlık, mühendislik ve fen-edebiyat fakültelerinde okuyan öğrencilerin, yurtdışında staj yapmalarını organize etme amacıyla, 1948 yılında Londra'da kurulan ; ülkelerin kurum ya da kuruluşlarına bağlı olmaksızın çalışan, uluslararası platformda siyasi bir yönü olmayan, bağımsız hareket eden, Birleşmiş Milletler bünyesindeki kurumlarla danışmanlık ilişkisi içinde bulunan bir organizasyondur.


 IAESTE' de amaç, teknik ve mesleki gelişimi hızlandırmak amacıyla, üyeleri arasında yüksek kaliteli staj değişim programı yürütmek.


Üniversite gençliği sayesinde akademik kurumlar, işverenler ve toplum genelinde uluslararası iyi niyet duygularını geliştirmektir.


 Türkiye'de, IAESTE organizasyonuna dahil 35 üniversiteden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi' nde IAESTE temsilciliği uzun yıllardır aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. 1984 yılında Sayın Dr. Selva ÜNAL öncülüğünde IAESTE faaliyetleri Yıldız Teknik Üniversitesi'nde resmi olarak öğrenci değişimi ile başlamıştır. Sayın Dr. Selva ÜNAL hala kulübümüze olan desteğini sürdürmektedir.


Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin ders dışı sosyal faaliyetlerinde IAESTE etkinliklerine katılımını sağlamak amacıyla 9 Ekim 2002 tarihinde Uluslararası Staj Değişim Kulübü kurulmuştur. Böylece üniversite öğrencileri de, IAESTE – YTU Temsilcisi aynı zamanda kulüp danışmanı öğretim görevlisinin önderliğinde bu organizasyonda aktif olarak rol üstlenmiştir.


AMACI;


Yıldız Teknik Üniversitesi' nde Mimarlık, Mühendislik, Fen-Edebiyat Fakülteleri'nde okuyan öğrencilerine yaz döneminde kısa ve uzun dönem olmak üzere yurt dışında staj imk nı yaratmayı amaçlar.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar