elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu Tüm aktiviteleri Yazdır

Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu

A- A+
27.04.2010 tarihinden itibaren 3671 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : TRAKYA ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.tubitet.com/

2010 yılında kurulmuş olan Tubitet (Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu), Trakya Üniversitesi'nde bilgisayar, bilişim ve teknoloji konuları ile ilgili öğrencileri aynı çatı altında toplayan bir topluluktur.

Tubitet düzenlediği bilgisayar kursları, paneller, geziler, seminerler ve yarışmalar ile Trakya Üniversitesi öğrencilerine bilişim dünyası konusunda günümüzün gerektirdiği bilgi ve donanımları sağlar. Bu bağlamda oluşturulmuş çalışma grupları vardır.

Üniversite bünyesinde verilen eğitimler her dönem başında talebe göre açılmakta ve en temel bilgisayar bilgilerinden programlama dillerine kadar her seviyede eğitimi kapsamaktadır. Verilen eğitimlerde izlenen müfredat sabit olmayıp, eğitim verenler tarafından sürekli güncellenerek anlatılmaktadır.

Seminerlerimiz ise üniversite öğrencilerinin istekleri ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde alanında uzman kişi ve kurumlarla öğrenci arkadaşlarımızı buluşturmayı amaçlar.

Topluluğumuz bünyesinde e-dergi çıkarılması planlanmaktadır. Çıkarılacak olan dergimiz sadece bilgisayar mühendisliği öğrencisi arkadaşlarımıza değil, bilişim ve teknoloji dünyasıyla ilgilenen ve yeni gelişmeleri yakından takip eden tüm arkadaşlarımıza hitap etmesi amaçlanmaktadır.
Her hafta düzenlediğimiz toplantılarımızda çalışma gruplarıyla buluşup, topluluğun rotası çizilmektedir.

Tubitet aynı amaç uğruna çalışan, üye sayısı 200'lere ulaşmış büyük bir topluluktur.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar