elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Kulübü (TARGEK) Yazdır

Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Kulübü (TARGEK)

A- A+
12.04.2013 tarihinden itibaren 4825 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : MARMARA ÜNİVERSİTESİ
E-Posta : targek@hotmail.com

Hakkımızda
 
Marmara Üniversitesi  bünyesinde 90’ ı aşkın kulüp arasında yerini alan ve 2006 Nisan ayı itibariyle kurulan Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Kulübü bilim ve teknolojiyi yakından takip edip gerekli araştırmaları yapmayı ve uygulamayı, öğrenciler arasında irtibatı sağlayıp bir takım şeklinde çalışmayı kendine amaç edinmiş olup bu yönde çalışmalarını sürdürmektedir. Kulübümüz “B” tipi yani bütün üniversite geneline hitap etmekte olup oluşturduğu faaliyet planı ile tüm Türkiye’ye hatta dünyaya açılmayı kendine amaç edinmiştir.
 
Gerçekleştirdiğimiz Çalışmalar
 
Kulübümüzün Hidrojen Takımı ile 2 adet Güneş enerjili araba ve 1 adet Hidrojen enerjili araba yapılmıştır.
Güneş enerjili arabalarımız TÜBİTAK tarafından düzenlenen Formula G yarışlarında Üniversitemizi sponsorlarımızın desteğiyle temsil etmiştir. 
Hidrojen enerjili arabamız ise 2008 yılında Fransa da düzenlenen ve uluslar arası bir yarışma olan Shell Eco Marathon yarışmasına katılmıştır.
Kulübümüzün Robot Takımı ile Çizgi izleyen, Sumo robot ve birçok çeşitli robot yapılmıştır.Yaptığımız bu robotlar 2008 yılından beri ODTÜ ROBOT GÜNLERİ'nde okulumuzu ve kulübümüzü temsil etmektedir.
 
Ayrıca çeşitli üniversitelerin robot günlerindeki yarışmalara katılıp çeşitli dereceler almıştır.
 Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar