elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
SDÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Kulübü Yazdır

SDÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Kulübü

A- A+
10.07.2014 tarihinden itibaren 6528 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
E-Posta : sduelektronikhaberlesmekulubu@gmail.com

Hakkımızda

Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Kulübü 2008 yılında Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulmuştur. Daha çok mühendislik öğrencilerine hitap etmiş olsa da yaptığı aktivitelerle başka bölüm öğrencileri tarafından da  ilgi ile takip edilmektedir.  Üye öğrencilerin sosyal ve teknik anlamda gelişimini kulübümüz, bünyesinde bulunan takımlar ile iletişim kurarak sağlamaktadır.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, elektronik sektöründeki hızlı teknolojik gelişime uyum sağlayarak, yeni teknolojik gelişmeleri takip edebilen, tasarım geliştirme, üretim ve uygulama aşamalarını planlayıp, yürütülmesini sağlayabilecek, sağlam bir bilimsel ve teknik bilgi birikimi kazanmış mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
 
Amaçlarımız


► Üyelerin teknik, sosyal ve mesleki açıdan gelişmelerini sağlamak,

► Üyelerimizin sosyal ve teorik bakımdan donanımlı, kendine güvenen, yetkin, girişimci ve sektörün ihtiyaçlarına göre yetişmiş birer Elektronik ve Haberleşme Mühendisi  olarak mezun olmasına katkıda bulunmaktır.

► Dünyadaki teknolojiyi takip ederek üye ve diğer bölüm öğrencilerimizin farkındalığını arttırmak.

► Öğrenilen teorik bilgileri pratik olarakta uygulamak.
 
Kulübümüz bünyesinde birçok topluluk bulundurmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan BİRTET (Bilim İçin Robot ve Teknoloji Eğitim Topluluğu ) olan bu toplulukla da kulübümüz robot yarışmalarına da hazırlanmakta ve katılmaktadır. Kulübümüz yılda en az 2 büyük etkinlik gerçekleştirmektedir ( teknik geziler, robot yarışmaları vb.).

Geleceğin ve şimdinin mesleği olan Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğini en iyi şekilde temsil eden kulübümüz sürekliliğini daima devam ettirmektedir.
 
 Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar