elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Rüzgar Enerjisi Kulübü Tüm aktiviteleri Yazdır

Rüzgar Enerjisi Kulübü

A- A+
26.02.2011 tarihinden itibaren 4483 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.ruzgarenerjisikulubu.com
E-Posta : ruzgarenerjisikulubu@gmail.com

 

Rüzgar Enerjisi Kulübü, 2010 yılı mart ayı itibariyle Yıldız Teknik Üniversitesi çatısı altında faaliyet göstermeye başlamış, Türkiye'nin, rüzgar enerjisini hedef alan ilk ve tek kulübüdür.
 
Son yıllarda yenilenebilir enerjiye, özellikle de rüzgar enerjisine yapılan yatırımların sürekli artış göstermesi ve rüzgar enerjisi teknolojisinin bu artışa paralel olarak gelişmesi gerekliliği rüzgar enerjisi konusunda daha fazla profesyonel çalışmanın yapılması ihtiyacını doğurmuştur. Rüzgar Enerjisi Kulübü olarak bizler, bu ihtiyacın karşılanması için büyük bir istek ve heyecanla kulübün kurulması için çalışmalara başladık ve bugün aynı istek ve heyecanla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
 
Amacımız; rüzgar enerjisi hakkında başta üniversitemizde olmak üzere toplumsal bir bilinç oluşturmak, bu konuda dünyada yaşanan gelişmelerin ve gelişen teknolojilerin takibini yapmak ve projeler üretmektir. Bu amaç doğrultusunda yürütmekte olduğumuz çalışmalar ile rüzgar enerjisi sistemlerinin kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunmakta, rüzgar enerjisi teknolojilerinin gelişmesi için çalışmakta ve yürütülmekte olan çalışmaları desteklemekteyiz.
 
Bu şekilde uzun vadede, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen bir "kültür"ün gelişimine katkı sağlamayı ve ülkemizin rüzgar enerjisinde söz sahibi ülkeler ile bu alanda rekabet edebilir duruma gelmesini hedeflemekteyiz.
 Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar