elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
MARMARA ÜNİVERSİTESİ IEEE ÖĞRENCİ KULÜBÜ Tüm aktiviteleri Yazdır

MARMARA ÜNİVERSİTESİ IEEE ÖĞRENCİ KULÜBÜ

A- A+
03.02.2011 tarihinden itibaren 4863 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Marmara Üniversitesi IEEE ( MUIEEE ) Öğrenci Kolu , 2005 yılında , 15 kurucu üye ile dünyanın en büyük teknik örgütü olan IEEE ( Institute of Electrical and Electronics Engineering ) ' nin 1150 öğrenci kolundan biri olarak faaliyete başlamıştır.
Bu seneye kadar çalışmalarını bir , M.Ü. CSE Club ( Computer Science of Engineering Club ) kolu olarak sürdürmüş olan MUIEEE , bu sene itibariyle bağlı bulunduğu klüpten ayrılıp, Türk IEEE Öğrenci Kolları arasındaki faal çalışmalarına, bağımsız bir klüp olarak devam etmeye, başlamıştır. Yani MUIEEE , artık “ Bilişim Kulübü “ adı altında yeniden yapılanarak , yeni ismiyle sınırları kaldırıp sadece mühendislik fakültesinin değil Marmara Üniversitesi'ndeki tüm teknoloji severlerin aynı çatı altında toplanmasına olanak sağlayacaktır.

Bilişim Kulübü olarak vizyonumuz , Türkiye'nin en aktif bilişim kulübü olarak Marmara Üniversitesi'nin sesini önce Türkiye'ye sonra da tüm Dünyaya duyurabilmek; misyonumuz ise aktifliğimiz, çevikliğimiz ve organizasyonel verimliliğimizle;

Üyelerimize,
Türkiye'deki bilişimi destekleyen tüm kulüplere,
Topluma ve çevreye
katacağımız değeri sürekli ve belirgin bir biçimde artırmaktır.
Bilişim Kulübü'nün kurulmasıyla birlikte şu an hali hazırda aktif olan Marmara Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu ; kurulum aşamasında olan WIE ( Women In Engineering - Mühendlislikte Kadın ) Kolu ve IEEE Computer Society ( IEEE Bilgisayar Topluluğu ) ile çalışmalarına başlayacak olan Bilişim Kulubü daha geniş bir kitleye hitap edebilmek için ;
IEEE Engineering Management Society ( IEEE Yöenetimsel Mühendislik Topluluğu ) ,
IEEE Industrty Applications Society ( IEEE Endüstriyel Uygulamalar Topluluğu ),
IEEE Robotics&Automation Society ( IEEE Robotiks ve Otomasyon Topluluğu ) ve
IEEE Education Society ( IEEE Eğitim Topluluğu )

gibi okulumuz öğrencilerinin katılımına uygun daha birçok topluluğun kurulumunu üstlenerek aynı çatı altında faaliyetlerine başlamalarını planlanmaktadır.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar