elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Makina Mühendisliği Teknolojileri Kulübü Yazdır

Makina Mühendisliği Teknolojileri Kulübü

A- A+
27.02.2010 tarihinden itibaren 3649 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Kulüp hedefleri doğrultusunda çalışmalarına destek olacak ve ortak çalışmalar yapabilecek sanayiinin ve kuruluşların; proje, eğitim ve teknolojik imkanlarının arttırılmasında desteğine açıktır.

İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Teknolojileri Kulübü 06.Haziran.1997 tarihinde faaliyete geçmiş olup, kuruluş amaçları; Bölümü en iyi şekilde temsil edip, tanıtımını yapmak, büyük sanayi ile küçük sanayi arasında köprü kurmak, hem öğretim sırasında hem de öğretim sonrasında üyeler arası dayanışmayı güçlendirmek ve üyelerin birbirleri arasındaki maddi ve manevi yardımlaşmaya aracı olmaktır. Bizce,üniversiteler sadece teorik bilgi verilen yerler olmaktan çıkarılıp, öğrencileri iş hayatına hazırlayan, sosyal alanlarda kendini yetiştirebilir hale getiren,kurumlar olmalıdır. Artık sanayi sadece teknik konularda bilgi sahibi olan değil, insanlarla iyi ilişki kurabilen, takım çalışmasına uyum sağlayabilen,yabancı dil bilen ve bilgisayar kullanabilen mühendisler aramaktadır.

Kulübümüz bu hedefler doğrultusunda; fuarlara katılarak, seminer ve kariyer etkinlikleri ile birlikte aynı görüşü paylaşan kişi ve kuruluşlar ile işbirliğinde bulunmaktadır. Fuarlardaki amacı; Üniversite ile Sanayi arasında bağlar oluşturup kuvvetlendirmektir. Üniversite, bünyesinde var olan bilgiyi sanayi ile paylaştığında çok iyi işlerin yapılabileceğini göstermektir. Fuar süresince yapılan anketlerde sorulan soruların temelini; üniversite ile sanayi ayrı yollarda yürüyerek vakit kaybediyor. Neden aynı kulvarlarda yürüyüp Türkiye'yi iyi yerlere getirmiyoruz. Bizce değerli olan zaman sizce de değerli mi? soruları oluşturmaktadır. Kuruluşumuzdan itibaren etkinliklerimizde bizim ile aynı görüşü paylaşan, kişi ve kuruluşlar ile karşılıklı çalışmalarımız devam etmektedir.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar