elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Kulübü Yazdır

Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Kulübü

A- A+
12.07.2013 tarihinden itibaren 10014 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.raylisistemlerkulubu.org
E-Posta : raysis@karabuk.edu.tr

Gelişim Bizimle Rayında !
 
Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Mühendisliği öğrencileri, Türkiye’nin ilk raylı sistemler kulübünü, 2012 yılında, Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Kulübü olarak kurmuştur. Bu kulübün amacı mühendislik öğrencilerinin mesleki ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda sektöre ve öğrencilere yarar sağlayan birçok etkinlik gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilecektir. Raylı Sistemler Kulübü Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve 12 farklı Raylı Sistemler Kulübü Koordinatörlükleriyle planlı bir şekilde çalışmaktadır.  Bu kulüp sürekli büyüyen etkinlik planları ve artan üyeleriyle birlikte faaliyet göstermektedir. Raylı sistemler mühendisliği ve raylı sistemler sektörü birçok mühendislik disiplinini içinde barındırır. Bunlar, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği, endüstri mühendisliği, sinyalizasyon mühendisliği, mekatronik mühendisliği, üretim mühendisliği ve birçok alt mühendislik disiplinleridir. Ayrıca ek olarak işletme ve iktisat disiplini de bu mühendislik alanının ve raylı sistemler sektörünün içindedir. Bu sebeble Raylı Sistemler Kulübü gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği etkinlikleri ile geniş bir kitleye hitap etmektedir. 

Raylı Sistemler Kulübü sektöre ve mühendis adayı öğrencilere yarar sağlayan birçok etkinlik gerçekleştirmiş ve gerçekleştirecektir. Raylı Sistemler Kulübü, başta raylı sistemler sektörü olmak üzere, mühendislik sektöründe bir çok özel kuruluşların, şirketlerin, devlet kurumlarının ve vakıfların desteklerini alarak hızla kendini geliştirmektedir.
Raylı Sistemler Kulübü 2012-2013 akademik yılında, 7 adet teknik gezi, 1. Raylı Sistemler Panelini ve Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde ise Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği Sempozyumunu düzenlemiştir. Bunlara ek olarak, TCDD Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek teknik projelere yardım konusunda yardım sözleri alınmış, kulüp öğrencilerimizin zorunlu stajlarına yönelik çalışmalar yapılmış ve öğrencilere kaynak kitap temin edilmiştir. Raylı Sistemler Kulübü bu çalışmalarıyla çok daha verimli bir akademik yıla kendini hazırlamıştır. Raylı Sistemler Kulübü olarak 2013-2014 akademik yılında, kazandığımız deneyim tecrübelerimizi kullanarak, mesleki gelişimimizi ve sosyal gelişimimizi gerçekleştireceğimiz etkinliklerle hızlandırmayı hedefliyoruz. 
 
"Üniversiteliler bu’ray’a"

 
2013-2014 Akademik Yılı Kulüp Planı

►Teknik Seminerler
►Kişisel Gelişim Seminerleri
►Teknik Geziler
►Teknik Kurslar
►Dil Kursu
►Teknik Projeler
►AB projeleri
►Paneller
►2.Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği Sempozyumu
►Kulüp Toplantıları
►Demiryolu Sektör Günü ve Sektör Ödülleri
►Sosyal Sorumluluk Projeleri
►Öğrenci Kulüpleri Zirvesi
►Genç İnovasyon – Genç Buluşlar Fuarı ve Genç Beyinler Zirvesi
►3. Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği Sempozyumu’15 Hazırlığı
 
Raylı Sistemler Kulübü olarak yeni akademik takvim için gerçekleştirilmesi planlanan 12 teknik Seminer, 5 kişisel gelişim semineri,  20 adet teknik  gezi, eğitim sertifikalı ücretsiz kurslar, ücretsiz dil kursu, 5 teknik proje, AB projeleri, panel,  sempozyum, demiryolu sektör günü ve sektör ödülleri, Türkiye öğrenci kulüpleri zirvesi, Genç Beyinler Teknik Projeler Fuarı, kulüp toplantıları ile 2013-2014 akademik yılına planlarımızı aksatmadan devam ediyoruz

 

 Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar