elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
İÜ İşletme Kulübü Yazdır

İÜ İşletme Kulübü

A- A+
27.02.2010 tarihinden itibaren 4474 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.isletmekulubu.com

İ.Ü. İşletme Kulübü, 1968 yılında kurulmuş olan, Türkiye'de ilk lisans düzeyinde işletmecilik eğitimi veren ve fakülte kimliği kazanmış olan İ.Ü. İşletme Fakültesi bünyesinde 22 yıldır faaliyet göstermektedir.

İ.Ü. İşletme Kulübü'nün temel amacı; derslerde alınan teorik eğitimin pratiğe dökülmesini sağlamak, İşletme Fakültesi öğrencilerinin kariyerlerine yön vermeleri esasında onlara yol göstermek, okul ve iş hayatına farklı açılardan bakabilmelerine yardımcı olmaktır.

İşletmecilik, kapsamı oldukça geniş bir alandır. İşte, İşletme Kulübü gerçekleştirdiği organizasyonlarla bu geniş alanın daha yakından tanınmasına, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların stratejilerinin öğrenciler tarafından öğrenilmesine ve staj-yarı zamanlı çalışma imkanlarıyla doğru kara vermelerine destek olmaktır. Sadece iş hayatının yakından tanınması değil, üniversitenin ilk yıllarından itibaren verilen eğitim ve seminerler ile rekabetin çok yoğun olduğu iş dünyasına daha iyi hazırlanılması İşletme Kulübü'nün hedeflerindendir.

İşletme Kulübü'nü farklı kılan bir diğer unsur ise her yeni yıl farklı aktivitelerle kendini yenilemesi ve zamana uyarak bunu İşletme Fakültesi öğrencilerine katkı sağlayacak şekilde yansıtmasıdır. İşletme Kulübü'nün bu başarısının ardında tabii ki her sene Fakültemize yeni katılan işletmeci adaylarıyla daha da genişleyen, ne istediğini ve ne yapması gerektiğini bilen, sadece kendisi için değil çevresi içinde fark yaratabilen İK Üyeleri; aktivitelerin düşünce aşamasından itibaren bizlere destek olan öğretim üyelerimiz; yıllar geçse de bizleri yalnız bırakmayan mezunlarımız ve geleceğin işletmecilerine yatırımı bugünden yapan şirketler vardır.

Her zaman yaptığı organizasyonlar ve bu organizasyonların kalitesi ile öne çıkan İşletme Kulübü amatör ruhuna rağmen profesyonel çalışma gücünü Eylül 2004'te aldığı ISO 9001:200 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile ispatlamıştır. Bu belge; sadece İşletme Kulübü'nün kaliteye verdiği önemi değil, geçmişte olduğu gibi gelecekte de kalite anlayışına devam edeceğinin en önemli garantisidir.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar